کد خبر: 3460554
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
گروه فعالیت‌های قرآنی: مسئول کانون قراء و حفاظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، گفت: افزایش فرهنگ کتابخوانی در رساندن پیام اسلام و انقلاب به دانشجویان نقش به‌سزایی دارد.
سمیرا کبیری، مسئول کانون قراء و حفاظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، با اشاره به برنامه‌های انجام شده در این کانون، اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های روخوانی، روانخوانی، تدوین نشریه آسمانی‌ترین، محفل انس با قرآن، تواشیح، بازدید از نمایشگاه مطبوعات، برپایی مسابقات قرآن و عترت از جمله فعالیت‌هایی است که در این کانون انجام شده است.

این مسئول با بیان اینکه مسابقات قرآن و عترت در 4 بخش کتبی، شفاهی، هنر و پژوهشی برگزار می‌شود، عنوان کرد: تمامی دانشجویان دانشگاه می‌توانند در هرکدام از این 4 بخش‌ شرکت کنند اما در هر بخش تنها در یک رشته قرآنی می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

مسئول کانون قراء و حفاظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، با اشاره به برنامه‌های آینده این کانون، تاکید کرد: کانون قراء و حفاظ در نظر دارد سیر مطالعاتی کتب دفاع مقدس، شهید مطهری و کلاس‌ خوشنویسی را موازی با برنامه‌های قبلی اجرا کند.

کبیری با بیان اینکه افزایش فرهنگ کتابخوانی در رساندن پیام اسلام و انقلاب به دانشجویان نقش به‌سزایی دارد، ادامه داد: دانشجویان می‌توانند بدون عضویت در کتابخانه کانون قراء و حفاظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین از کتب معتبر استفاده کرده و به مطالعه بپردازند.

وی افزایش بصیرت، دشمن شناسی و مطالعه کتاب را از وظایف دانشجویان در عرصه جنگ نرم خواند و گفت: جهادی که امروز دانشجویان می‌توانند در این عرصه داشته باشند نیز منطبق بر اقتضاء زمان و فضای مجازی است که افراد با حفظ تقوا در این فضا می‌توانند مجاهد فی سبیل الله باشند.

مسئول کانون قراء و حفاظ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین در خاتمه همکاری مسئولان فرهنگی دانشگاه در این زمینه را نسبی خواند و تاکید کرد: بروکراسی اداری در این دانشگاه نیز وجود داشته و برای اجرای طرح‌های دانشجویی و اخذ بودجه زمان نسبتا زیادی صرف می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: