کد خبر: 3758520
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
طی شش ماهه نخست سال ۹۷ صورت گرفت؛
گروه اجتماعی ـ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۰ هزار حامی نیکوکار حمایت از چهار هزار و ۶۲۶ ایتام و محسنین را عهده داشتند و کمک ماهیانه آن‌ها به‌طور متوسط ۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان بوده است که به‌حساب ایتام تحت حمایت آن‌ها واریز شده است.

کمک‌های مردمی در منطقه جغرافیایی جمع‌آوری‌شده هزینه می‌شود

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین، مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: شالوده و اساس کار کمیته امداد امام(ره) شرع و قانون است ازاین‌رو بر اساس این دو اصل، این نهاد امانت‌دار مردم است.
وی ادامه داد: کمک‌های مردمی که در قالب طرح‌های مختلف جمع‌آوری می‌شود در همان منطقه جغرافیایی هزینه می‌شود در واقع کمیته امداد امام(ره) خود را به لحاظ شرعی امانت‌دار و به لحاظ قانونی وکیل نیکوکاران می‌داند ازاین‌رو رسالت این نهاد رسیدگی به حال نیازمندان بر اساس نیّت نیکوکاران است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اقدامات انجام‌شده افزود: طی 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 20 هزار حامی نیکوکار حمایت از چهار هزار و 626 ایتام و محسنین را عهده داشتند و کمک ماهیانه آن‌ها به‌طور متوسط 49 هزار و 900 تومان بوده است که به‌حساب ایتام تحت حمایت آن‌ها واریزشده است.
وی به اقدامات انجام‌شده اشاره کرد و گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری حامیان طرح اکرام ایتام مبلغ 6 میلیارد و 138 میلیون تومان به فرزندان طرح ایتام و محسنین کمک کردند که به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد 60 درصدی داشته است.
مؤمنی گفت: طی 6 ماهه نخست سال جاری در شهرستان البرز بیش از پنج میلیارد و 819 میلیون تومان مشارکت مردمی را در قالب کمک‌های مختلف شاهد بودیم که رشد قابل‌توجهی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
وی اعلام کرد: متقاضیان مشارکت در این طرح به‌منظور آشنایی و ثبت‌نام می‌توانند با شماره 02833379500 تماس گرفته و یا از طریق سامانه # 028*8877 کمک‌های خود را اهداء کنند.
محمد صیادی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین نیز گفت: 12 درصد از مددجویان تحت حمایت شهرستان البرز در شهر شریفیه 26 هزارنفری ساکن هستند.
وی یادآور شد: بخش قابل‌توجهی از افراد تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که لازم است متناسب با شرایط آن‌ها بستر ایجاد درآمد فراهم شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: