کد خبر: 3762370
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
گروه سیاست و اقتصاد- امام جمعه قزوین با اشاره به برگزاری کنگره سه‌هزار شهید استان قزوین گفت: کنگره شهدا مجلس ختم نیست بلکه معنای کنگره این است که باید با شهدا عهد و پیمان ببندیم که بعد از کنگره بیش از گذشته پای کار شهدا و دنبال کننده اهداف آن عزیزان باشیم و جامعه را آن‌گونه بسازیم که شهدا از ما انتظار داشتند.

«کنگره شهدای قزوین» مجلس ختم نیست

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند امریکا درحال افول است مورد تایید بسیاری از کارشناسان این کشور هم قرار گرفته است، سیاستمداران امریکایی حتی اذعان کردند امریکا درحال فروپاشی است.
این خطیب نمازجمعه ادامه داد: این کشور امروز در این وضعیت به سر می‌برد، در این شرایط عده‌ای که غرب‌زده هستند امریکا را کدخدا می‌دانند، این افراد مثل داربستی هستند که زیر خانه کلنگی امریکا قرار گرفته‌اند که مانع فروپاشی این کشور شوند.
وی اضافه کرد: غرب‌زدگان داخلی امروز درحال فداکردن خود برای امریکا هستند و خود را برای حفظ این کشور ضایع می‌کنند، امریکا شیطان است و غرب‌زدگان داخلی زیردست و پیرو شیطان شده‌اند، تا زمانی که ما «مرگ بر امریکا» می‌گوییم شکاف‌های موجود در این کشور عمیق‌تر می‌شود و فروپاشی آن نزدیک‌تر خواهد شد.
آیت الله عابدینی بیان کرد: وظیفه قرآنی همه ما این است که در وضعیت آشفته امروز امریکا، ضعف‌های این کشور که خود را ابرقدرت می‌داند نشان دهیم و بگوییم چگونه درحال افول است، قرآن به ما می‌گوید به کفار و دشمنان اسلام بگویید که از عصبانیت بمیرید، یعنی مرگتان باد، یعنی همان شعار «مرگ بر امریکا» که ما به سران این کشور فریاد می‌زنیم.
امام جمعه قزوین گفت: غرب‌زدگان می‌گویند اگر امریکا یک موشک بزند کشور ما نابود می‌شود، اما رهبری می‌گویند اگر یکی بزنند 10 تا می‌خورند، امروز ما نیازمند این روحیه در بین مردم خود هستیم.
وی تصریح کرد: باید بدانیم که ایستادگی ما در برابر امریکایی که درحال فروپاشی است دل‌های مومنان را شاد کرده و بیشتر بهم نزدیک می‌کند و اتحاد کشورهای اسلامی را بیشتر می‌کند که ما باید به شدت دنبال این نگاه باشیم.
خطیب نماز جمعه قزوین به جنگ ظالمانه علیه مردم یمن هم اشاره کرد و گفت: شروع این جنگ با آن‌ها بود اما امروز یمنی‌ها با قدرت در مقابل آن‌ها ایستاده‌اند و مردم متدین یمن با جدیت مقابل آمریکایی‌ها و سعودی‌ها مقاومت می‌کنند.
وی با تسلیت سالروز شهادت سردار حسین تهرانی مقدم اظهار کرد: وی به واسطه پیشرفت‌هایی که در صنعت موشکی کشور به وجود آورد سهم بسزایی در پیشرفت‌های نظامی کشور ایفا کرد و این‌ها به برکت عبادت، توکل و اعتقادی که به اهل بیت (ع) داشتند به‌دست آمد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: برخی شایستگی و لیاقت پیدا کردند و غنی‌سازی 20 درصد را برای مردم به ارمغان آوردند اما برخی هم آن دستاوردها را که به سختی به‌دست آمده بود را با سیمان پر می‌کنند و اینجا آدم‌ها شناخته می‌شوند.
امام جمعه قزوین به در پیش بودن کنگره سه هزار شهید استان قزوین بیان کرد: هر نمازگزاری می‌باید عضو فعال و مبلغ مرام شهیدان باشد و در برنامه‌های کنگره سه هزار شهید استان حضور فعالی داشته باشد و دیگران را نیز به حضور پرشور تشویق کند.
وی با بیان اینکه کنگره شهدا مجلس ختم نیست، عنوان کرد: معنای این کار این است که باید با شهدا عهد و پیمان ببندیم که بعد از کنگره بیش از گذشته پای کار شهدا و دنبال کننده اهداف آن عزیزان باشیم و جامعه را آن‌گونه بسازیم که شهدا از ما انتظار داشتند.
آیت الله عابدینی از مردم استان خواست در هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن کنگره گرامیداشت سه هزار شهید استان با جدیت بیشتری پای کار باشند.
وی با اشاره به سالروز هجرت حضرت رسول اکرم (ص) از مکه به مدینه، اظهار کرد: فشارها بر پیغمبر (ص) هر روز بیشتر می‌شد و از سویی آوازه رسول خدا در جزیره‌العرب پیچیده بود و در جاهای دیگری غیر از مکه علاقه مندان و عاشقان به سوی ایشان جذب شده بودند و مردم مدینه مشتاق ملاقات پیامبر (ص) بودند و به همین خاطر حضرت هجرت کردند.

خداوند متعال پیروزی‌ها را در هجرت‌ها مقرر کرده بود

وی با بیان اینکه در اسلام بسیار تشویق به هجرت شده‌ایم، تصریح کرد: قرآن هجرت را فقط هجرت مکانی تعریف نکرده است؛ اگرچه یکی از بهترین هجرت‌ها، هجرت مکانی است که هجرت پیامبر (ص) به مدینه و هجرت امام خمینی (ره) به نجف و ترکیه از نمونه‌های آن است و خداوند پیروزی را در این هجرت‌ها مقرر کرده بود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به هجرت امام رضا (ع) از مدینه به توس، یادآور شد: اگر چه هجرت امام رضا (ع) تحمیلی بود اما خداوند عزت این امام عزیز را در این هجرت قرار داد.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه دشمن کاری کرد که اباعبدالله الحسین (ع) چاره‌ای جز هجرت نداشت، گفت: حضرت از مدینه به مکه و سپس عراق و کربلا هجرت کردند و خداوند پیروزی‌های بزرگ را در سایه این هجرت قرار داد.
وی با بیان اینکه پس از هجرت امام رضا (ع) دو هجرت مهم دیگر صورت گرفت، ابراز کرد: خواهر امام هشتم شهر به شهر تا ساوه و قم حرکت کردند تا شناخت مردم از امام رضا (ع) را افزایش دهند.
آیت الله عابدینی ادامه داد: احمد بن موسی (ع) و برادرشان علاءالدین از بحرین تا شیراز سفر کردند و آن منطقه را روشن‌گری کردند تا ولایت علی بن موسی الرضا (ع) شناخته شود و شاهدیم این هجرت‌ها برکات بسیاری به همراه داشته است و نقش مهمی در اینکه مردم کشور ما پیرو اهل بیت (ع) باشند داشته است.
آیت الله عابدینی اذعان کرد: خدای متعال زمانی که دستور هجرت از مکه به مدینه را صادر کرد فقط یک هجرت مکانی نبود بلکه از پلیدی، تهمت زدن و ظلم، ذلت پذیری، تملق‌گویی و از هر بدی باید هجرت کنی، هجرت از گناه به سمت بندگی خدا به نوعی هجرت محسوب می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: