کد خبر: 3800351
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
در راستای کمک به بی‌بضاعتان؛
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و شرایط اقتصادی در قشر ضعیف جامعه مطلوب نیست در سطح بقاع متبرکه مراکز «افق» به‌منظور کمک به افراد بی‌بضاعت راه‌اندازی می‌شود.

مراکز «افق» به‌منظور کمک به افراد بی‌بضاعت در بقاع متبرکه راه‌اندازی خواهد شد

حجت‌الاسلام سیدمصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: بیش از 16 هزار رقبه در سطح استان قزوین وجود دارد که در سال گذشته برای آن‌ها سند دریافت کردیم.
وی افزود: در حال حاضر تنها یک هزار رقبه منفعتی بدون سند باقی‌مانده است که تلاش می‌شود در سال 98 نیز برای باقی رقبات سند مالکیت بگیریم.
حجت‌الاسلام مجیدی تصریح کرد: با توجه به اینکه سال خوبی را از نظر اقتصادی پشت سر نگذاشتیم ولی در رقبات موقوفات 38 درصد رشد ریالی داشته‌ایم که این امر نتیجه تلاش و حمایت مردم از موقوفات بوده است.
این مسئول بیان کرد: این موضوع نشان می‌دهد همکاران مجموعه اوقاف با همت و پیگیری توانستند حق‌وحقوق موقوفاتی را که تصرف‌شده و در سنوات گذشته پرداخت‌نشده بود را دریافت کنند.
وی ادامه داد: همچنین توانسته‌ایم با متصرفین بدون ارتباط استیجاری با وقف رابطه برقرار کنیم که این هم جزو اقدامات خوب بوده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام در سال 98 عنوان کرد: با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و شرایط اقتصادی در قشر ضعیف جامعه مطلوب نیست در سطح بقاع متبرکه مراکز «افق» به‌منظور کمک به افراد بی‌بضاعت پیرامون بقاع متبرکه راه‌اندازی خواهد شد.
وی یادآور شد: در حوزه سرمایه‌گذاری پروژه بسیار بزرگی را در دست اقدام داریم و همه مجوزها در سال 97 اخذ شده است.
حجت‌الاسلام مجیدی در پایان خاطرنشان کرد: اگر سال 98 عملیاتی شود یک اتفاق بزرگ در حوزه سرمایه‌گذاری در استان رقم خواهد خورد که بسیار فاخر خواهد بود و در موعد مقرر اطلاع‌رسانی لازم را نیز انجام خواهیم داد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: