کد خبر: 3804813
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
گروه سیاست و اقتصاد- استاد حوزه علمیه قم در تبیین مبانی انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی هیچ‌گاه به آرمان‌های انقلاب خیانت نشده هر چند ممکن است برخی از راهبردهای کلان و عملکردهای ما اشتباه باشد.

هیچ‌ خیانتی به آرمان‌های انقلاب اسلامی در طول عمر 40 ساله آن نشده است

به گزارش ایکنا از قزوین، «کارگاه یک‌روزه نقش جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی» هم‌زمان با روز میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان، با حضور علاقه‌مندان شب گذشته 28 فروردین‌ماه در حسینیه امامزاده اسماعیل (ع) قزوین برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدحسین خیری از کارشناسان و اساتید حوزه علمیه قم، در تبیین مبانی انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری این بیانیه اساسی را خطاب به جوانان صادر کردند چرا که جوانان همواره جویای حقیقت هستند.
وی افزود: این بیانیه قابلیت آن را دارد که حتی یک جوان غیرانقلابی را حداقل وادار به تأمل نسبت به انقلاب اسلامی ‌کند.
حجت‌الاسلام خیری با اشاره به اینکه در بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب مباحث مبنایی و زیربنایی مورد توجه قرار گرفته است، گفت: یکی از کلیدهای مهم برای درک این بیانیه تفکیک ۳ عنصر و محور مهم «آرمان‌ها و اهداف کلان»، «راهبردهای کلان» و «عملکردهای میدانی و جزئی و روزمره» است.
وی ادامه داد: استقلال، آزادی، عبد شدن در برابر خداوند و معنویت از جمله آرمان‌های انقلاب اسلامی است که با تکیه بر آن‌ها و با بهره از راهبردهای کلانی چون انتخابات می‌خواهیم خود را به قله برسانیم.
این کارشناس حوزه علمیه بیان کرد: در بخشی از بیانیه گام دوم بعد از انقلاب اسلامی بر تحول رویکرد کلان کشور تأکید شده که بر مبنای آن قله‌ها بعد از انقلاب تغییریافته است.

وی تأکید کرد: در طول ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی هیچ‌گاه به آرمان‌های انقلاب خیانت نشده هر چند ممکن است برخی از راهبردهای کلان و عملکردهای ما اشتباه باشد.
حجت‌الاسلام خیری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر این نکته تأکید دارند که شعارهای جهانی انقلاب دینی چون اخلاق، معنویت، برادری، عزت، عقلانیت و امثال آن تاریخ‌مصرف ندارد چرا که هرگز بی‌فایده و بی‌مصرف نمی‌شوند.
وی با بیان اینکه آن چیزی که باید برای ما مهم باشد آرمان‌هاست و راهبردها در درجه بعدی اهمیت قرار دارد، اضافه کرد: همه ما باید به نقدها حساسیت مثبت نشان دهیم چرا که آن نعمت خدا و هشداری به صاحبان حرف‌های بی‌عمل است.
این استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: خط قرمز ما آرمان‌های انقلاب اسلامی است نه راهبردها و عملکردها، چرا که فطرت خطاناپذیر بوده و آرمان‌ها ناشی از آن است اما راهبردها و عملکردها ناشی از عقل جمعی است که احتمال خطا در آن وجود دارد.
وی افزود: فطرت انسان همه آرمان‌ها را باهم می‌خواهد و این کار را سخت می‌کند از این‌رو در اینجا نیازمند راهنمایی چون دین و‌ وحی هستیم تا از راهی حرکت کنیم که به آن آرمان‌ها دست یابیم.
حجت‌الاسلام خیری در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی با تکیه بر ارزش های اسلام ناب محمدی همه این آرمان‌ها را باهم می‌خواهد از این‌رو با مراجعه به دین در تلاش برای رسیدن به این مفاهیم همه‌جانبه است.
به گزارش ایکنا، در ادامه این کارگاه یک‌روزه در سه بخش به صورت هم زمان نقش علم وفناوری، اقتصاد و رونق تولید و سواد رسانه‌ای در گام دوم انقلاب اسلامی بازخوانی و مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: