کد خبر: 3811425
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس سازمان بسیج رسانه قزوین گفت: به‌مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان مسابقه مفاهیم قرآن کریم ویژه اصحاب رسانه، فرزندان و خانواده‌های آنان از سوره قلم برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقه مفاهیم قرآن ویژه اصحاب رسانه در قزوین

محمد کشاورز، رئیس سازمان بسیج رسانه قزوین در گفت و گو با ایکنا از قزوین، با تبریک حلول ماه مهمانی خداوند در فصل زیبا و پربرکت بهار، اظهار کرد: رمضان، ماه نزول قرآن است و همان‌گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت، حیاتی دوباره پیدا می‌کند، رمضان نیز بهار قرآن است. امام محمدباقر(ع) نیز فرموده‌اند: هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.
کشاورز گفت: قرآن، کتاب کامل انسان‌سازی است، به‌گونه‌ای که همه برنامه‌ها و رموز تکامل را در بردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ توجه به مفاهیم قرآنی و بهره‌برداری از آیات قرآن، مسابقه مفاهیم سوره قلم از تفسیر نور حجت‌الاسلام قرائتی در ماه مبارک رمضان برای خانواده فرهیخته و بزرگ رسانه استان برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج رسانه در تشریح ویژگی‌های سوره قلم گفت: سوره قلم شصت و هشتمین سوره قرآن کریم است که ۵۲ آیه دارد و در مکه نازل‌شده است. این سوره به «ن والقلم» نیز شهرت دارد و در جزء ۲۹ جای گرفته است. از آیات مشهور آن، آیه «و ان یکاد» و آیه «خُلق عظیم» است که پیامبر(ص) را دارای ا خلاقی والا معرفی می‌کند.
کشاورز با اشاره به کاربردی بودن مفاهیم سوره قلم برای اصحاب رسانه گفت: بیان عظمت قلم، مقام و عظمت رسول خدا(ص)، نزول عذاب‌های الهی، شرح سرنوشت پرهیزکاران و بدکاران موضوعات مطرح‌شده در این سوره هستند.
وی بیان کرد: این مسابقه شامل ۱۰ سؤال است که از متن تفسیر طرح‌شده که تفسیر سوره قلم به‌صورت پی‌دی‌اف (‌PDF‌) در سایت سازمان بسیج رسانه به نشانی http://basijmedia.ir و در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال پاسخ‌نامه به نشانی پستی‌ قزوین، شهرک کوثر، خیابان اندیشه، نبش خیابان ابوذر جنوبی، پلاک ۹ یا فکس به شماره ۳۳۷۸۵۱۰۰ و یا ارسال مشخصات خود و شماره گزینه‌های صحیح به‌صورت یک عدد ۱۰ رقمی از چپ به راست به سامانه پیامکی ۶۶۰۰۰۲۸۸۳۹ در این مسابقه معنوی و فرهنگی شرکت کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: