کد خبر: 3814320
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
گروه سياست و اقتصاد ــ امام‌ جمعه قزوین گفت: متأسفانه می‌شنویم در استان کسانی که در فتنه‌های رخ‌داده علیه نظام و امنیت ملی و امنیت کشور و دین حضور داشتند و بازداشت ‌شده‌اند، مسئولیت گرفته‌اند؛ چگونه این فرد از فیلتر نهادهای امنیتی رد شده و از بازرسی‌ها عبور کرده است.

فتنه‌هایی که دامن‌گیر استان قزوین شده است

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی،  امام‌ جمعه قزوین امروز، 3 خردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: شیرینی این خاطره عظیم، فراموش‌شدنی نیست؛ وقتی خرمشهر پیروز شد، بلافاصله امام خمینی(ره) با آن نگاه معنوی و عرفانی برخاسته از لیله‌القدر و ماه رمضان، اعلام کرد: خدا خرمشهر را آزاد کرد، امام راحل قرآنی سخن می‌گفت و این خدا بود که خرمشهر را آزاد کرد.
خطیب نماز جمعه قزوین در ادامه با اشاره به ایام شهادت حضرت علی(ع) گفت: یکی از دلایلی که برای شهادت حضرت علی(ع) مطرح می‌کنند این است که به جرم اجرای عدالت به شهادت رسید چون قسط و عدل برای امام مهم بود و با تبعیض و بی‌عدالتی مقابله می‌کرد؛ امام نمی‌خواست گرسنگی گرسنگان و شکم‌سیری ثروتمندان را مشاهده کند و اجازه غارت از بیت‌المال را نمی‌داد.
وی اظهار کرد: کسانی که امروز در حال غارت بیت‌المال هستند بدانند که نام ننگ آن‌ها در کنار نام دشمنان حضرت علی(ع) در تاریخ ثبت خواهد شد؛ ممکن است امروز مردم را فریب دهند و قانون را دور بزنند و به تخلف مشغول باشند و تخلفات خود را قانونی ثبت کنند اما بدانند که نام ننگ آن زمین‌خوار خائن و نام ننگ آن غارتگر بیت‌المال در کنار نام دشمنان ثبت‌شده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: این متخلفان به حدی به حرام‌خوری مشغول هستند که متوجه ننگ کار خود نمی‌شوند و گوش شنوایی هم برای توصیه‌ها و تذکرات ندارند و چشم و گوش و عقلشان ضایع شده است.
امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: شمایی که در قزوین در مقام پست و مسئولیت قرار داشتی و به نام دیگران و برای خودت وزر و وبال درست کردی روز قیامت باید پاسخگوی آن‌ها باشی؛ دیگران از دزدی و خیانت تو سوءاستفاده کردند و تو زمینه این خیانت را فراهم کردی و هیچ زمانی نام ننگ تو از استان قزوین پاک نمی‌شود.
آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: آن‌ها نمی‌توانند این حرف‌ها را درک کنند اما مردم باید آن‌ها را بشناسند و فریب آن نگاه‌های شیطنت‌آمیز را نخورند.
وی در ادامه گفت: متأسفانه می‌شنویم در استان قزوین کسانی که در فتنه‌های رخ‌داده علیه نظام و امنیت ملی و امنیت کشور و دین حضور داشتند و بازداشت‌شده‌اند، مسئولیت گرفته‌اند؛ چگونه این فرد از فیلتر نهادهای امنیتی رد شده و از بازرسی‌ها عبور کرده است و معلوم نیست کدام خائن این گذرنامه را برای خروج این فرد صادر کرده؛ تا بتواند قانون را دور بزند و پست و جایگاه بگیرد.
آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: مسئولان مربوطه باید پاسخگوی این شرایط باشند مگر ما در استان قزوین جوان و نخبه کم داریم که باید یک فرد بازداشت‌شده و فتنه‌گری که تمام همت خود را در زمانی به کار گرفته بود تا در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) آرامش مردم را به آتش بکشد، حال در استان ما مسئولیت بگیرد؟! این جزو فتنه‌هایی است که امروز دامن‌گیر استان ما شده است.

انتهای پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: