کد خبر: 3814444
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
گروه معارف ــ هم‌زمان با نخستین شب از شب‌های احیا و منسوب به شب قدر مردم متدین و خداجوی استان قزوین با حضور در مساجد و تکایا و امام‌زاده‌های شهر و روستا ندای الغوث سر دادند.

طنین «بک یا الله» مردم خداجوی قزوین در نخستین شب از شب‌های احیاء

به گزارش ایکنا از قزوین، شب گذشته، شب عجیبی بود، شبی برای با خدا بودن؛ در شامگاه جمعه سوم اردیبهشت‌ماه مردم از اقشار مختلف، با نجواها و راز و نیازهای عاشقانه و خالصانه به درگاه باری‌تعالی طلب مغفرت کرده و شبی نورانی را برای خود رقم زدند.
در این شب هم‌زمان با شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی بن ابی‌طالب(ع) مساجد، بقاع متبرکه، آستان مقدس امامزاده‌ها و مصلاهای سراسر استان قزوین میزبان مردم خداجو و روزه‌داری بود که قرآن بر سر گذاشته و با ندای «بک یا الله» و سردادن ندای الغوث الغوث از معبودشان طلب مغفرت کرده تا بر گناهانشان قلم عفو کشیده و تقدیرشان را به نیکی رقم زنند.
قرائت دعا‌های افتتاح و جوشن کبیر و ذکر استغفار از درگاه خداوند متعال و یادکرد از مصائب اهل‌بیت(ع) و خواندن خداوند به هزار اسمش از جمله برنامه‌های این شب نورانی بود و حاضران برای سلامتی و ظهور ولی‌عصر(عج)، سلامتی رهبر معظم انقلاب، شفای بیماران، عاقبت‌به‌خیر شدن و برآورده شدن حاجات دعا کرده و در سوگ مولای متقیان سوگواری کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: