کد خبر: 3824582
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه قزوین با اشاره به دیدار دست‌اندركاران حج با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب توصیه کردند که حجاج این فرصت را قدر بدانند و مخصوصاً در نمازهای جماعت شرکت کنند و کسی از آن‌ها به تفرقه دامن نزند و بازارگردی نکنند و آن رفتاری که مورد تأیید ائمه اطهار(ع) است را انجام دهند.

حجاج وحدت را در حج به نمایش بگذارند

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با اشاره به سالگرد ربوده شدن دیپلمات‌های ایرانی در لبنان توسط رژیم منحوس صهیونیستی بیان کرد: هرکجا از رژیم منحوس صهیونیستی یاد می‌کنیم، ترور، آدم‌ربایی، کودک کشی، ظلم، تجاوز و جنایت را به یاد می‌آوریم و جز مقابله شدید و انتقام الهی هیچ راه دیگری برای برچیده شدن بساط این غده سرطانی وجود ندارد؛ همان راهی که امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرمودند.

آیت‌الله عابدینی بابیان اینکه قدرت منطقه‌ای آمریکا در حال افول است، تأکید کرد: آمریکایی‌ها هرروز بیشتر از گذشته از خلیج‌فارس واهمه پیدا می‌کنند و فاصله خود را نیز بیشتر می‌کنند. آن‌ها قبلاً در خلیج‌فارس خیال راحت داشتند و آنجا را مانند خانه خود می‌دانستند اما امروز اقتدار جمهوری اسلامی خلیج‌فارس و دریاهای دورتر را نیز برای آمریکایی‌ها ناامن کرده است.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: امروز زمزمه عقب‌نشینی سعودی‌ها، اماراتی‌ها و آمریکایی‌ها از یمن هرروز بیشتر از گذشته شنیده می‌شود و در میان صفوف این‌ها اختلاف ایجادشده است و کاملاً مردد هستند و می‌گویند ما نمی‌توانیم طاقت بیاوریم تا یمنی‌ها فرودگاه‌ها و تأسیسات نفتی ما را بمباران کنند.

وی ادامه داد: حال در شرایط کنونی عربستانی‌ها باید بساط خود را جمع کنند؛ در همان روزهای نخستی که آن‌ها با حمایت آمریکا و اتحاد برخی از شیوخ منطقه به این مسئله دامن زدند، نصیحت شدند که این کار برای شما هیچ آورده و عاقبت خوبی نخواهد داشت و امروز خودشان به این نکته و نقطه رسیده‌اند و در باتلاق یمن آن‌چنان فرورفته‌اند که عقب‌نشینی نیز برایشان دشوار است و مرگ و نابودی را جلوی چشمان خود می‌بینند؛ خدا وعده داده است که من مدافع و حامی اهل ایمان هستم و ما نیز این قول و وعده الهی را مشاهده می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به دیدار دست‌اندركاران حج با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب توصیه کردند که حجاج این فرصت را قدر بدانند و مخصوصاً در نمازهای جماعت شرکت کنند، کسی از آن‌ها به تفرقه دامن نزند و بازار گردی نکنند و آن رفتاری که مورد تأیید ائمه اطهار (ع) است را انجام دهند.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: ما باید با رفتارمان در حج، آموزه‌های ائمه اطهار (ع) را نشان دهیم و اگر غیر خواست ائمه رفتار کنیم، شرمنده آن‌ها خواهیم بود. باید نسبت به ائمه اطهار (ع) معرفت داشته باشیم و لازم است حاجیان به این توصیه مهم رهبری توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: