کد خبر: 3835892
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
گروه اجتماعی ــ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در حوزه حقوق کودک نسبت به نقش تشکل‌های مردم‌نهاد کم‌توجهی شده و باید سهم آن‌ها را در حفظ و ارتقای حقوق کودک پررنگ شود، علاوه بر تشکل‌های مردمی ظرفیت‌هایی مانند مساجد، مراکز فرهنگی و اجتماعی هم می‌توانند در حفظ حقوق کودک مورد توجه قرار گیرند.

ضرورت توجه به مساجد برای حفظ حقوق کودک

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، علی فرخزاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین، امروز، 27 مرداد‌ماه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در استان قزوین گفت: برگزاری چنین رویدادهایی تلنگری برای حفظ حقوق کودک و شهروندان است.

وی اضافه کرد: وزارت کشور در این حوزه بنا به نظر کنوانسیون یونیسف، ایجاد شهرهای دوستدار کودک را در اسفندماه سال گذشته ابلاغ و شهرهای نمونه برای اجرای آزمایشی آن انتخاب شدند تا هم در فضاهای عمومی و هم فضاهای خاص موضوعات مادر و کودک مورد توجه قرار گیرند.

فرخزاد ادامه داد: علاوه بر تشکل‌های مردمی ظرفیت‌هایی مانند مساجد، مراکز فرهنگی و اجتماعی هم می‌توانند در حفظ حقوق کودک مورد توجه قرار گیرند.

وی‌ استفاده از ظرفیت شهرداری‌ها در ایجاد فضاهای ویژه کودک مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد محلات و پارک‌های جیبی در مناطق مختلف شهرها می‌تواند به حفظ حقوق شهروندی و کودکان کمک کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یکی از حقوق ضروری کودک را بهره‌مندی از امکانات تحصیلی عنوان کرد و افزود: قزوین با داشتن حدود ۱۸۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نسبت به ۲۳۰ هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل، نسبتاً در حوزه تحصیل کودکان وضعیت بهتری دارد اما باید تلاش شود تا حتی یک کودک هم از این موقعیت محروم نماند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: