به گزارش خبرنگار ایکنا، آیین افتتاحیه سومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» با حضور علی بخشیزاده، معاون صدای رسانه ملی، جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان رادیو، برنامهسازان، اهالی رادیو و اصحاب رسانه، عصر امروز چهارم اردیبهشت در استودیو شماره یک ساختمان شهدای معاونت صدا برگزار شد.
در ابتدای مراسم علی بخشیزاده، معاون صدا، ضمن تبریک ضمن سالروز 84 سالگی رادیو گفت: بالندگی رادیو مدیون زحمات همکاران ما در رادیو است. امروز سالی پرشکوه برای رادیو بود. طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما، رادیو در مقایسه با سال گذشته افزایش مخاطب داشته است.
وی درباره چرایی برگزاری جشنواره مستند رادیو اظهار کرد: مستند رادیویی یکی از قالبهای برنامهسازی است که نیاز به احیا داشت. این قالب فراموش شده بود و ما با برپایی جشنواره «پژواک» تلاش کردیم تا این قالب جذاب برنامهسازی را زنده کنیم. حیف بود این قالب تأثیرگذار که بهترین ساختار برنامهسازی برای تبیین پیشرفتهای کشور است، مغفول واقع شود.
وی اعلام کرد: سال آینده، چهارمین دوره بینالمللی برگزار خواهد شد و قرار است تمام قالبهای برنامهسازی در رادیو را پوشش دهد. رادیو در جهت تحول گامهای بسیاری برداشته و قرار است این مسیر با قدرت بیشتری ادامه پیدا کند. درضمن ما باید به فکر سلیقه و ذائقه مخاطبان باشیم.
بخشیزاده با اشاره به اینکه باید برای پاسداشت زبان فارسی تلاش کنیم، گفت: یکی از متولیان زبان فارسی، رسانه ملی است و ما سعی میکنیم موضوع آموزش در این حوزه را با جدیت پیگیری کنیم. در خاتمه تأکید میکنم رویکرد اصلی ما در رادیو، امیدآفرینی و نشاطآفرینی خواهد بود.
در ادامه جلسه، حمیدرضا افتخاری، دبیر جشنواره با یادی از شهید تهرانی مقدم بیان کرد: این شهید افتخار و سربلندی ما در اجرای عملیات تنبیهی «وعده صادق» بود.
وی در ادامه از اضافه شدن بخش جدیدی به جشنواره خبر داد و افزود: در یک ماه باقیمانده یک بخش ویژه به اختتامیه جشنواره اضافه کردیم و قرار است مستندهایی که با محوریت عملیات تنبیهی وعده صادق پخش شده را به این بخش اختصاص بدهیم.
در انتهای مراسم برگزیدگان بخشهای مختلف اعلام شدند.
برگزیدگان بخش مشاغل
برندگان گویندگی مرد
برگزیده: مهبد قناعت پیشه/ نام برنامه: شما و صبا/ شبکه: رادیو صبا
برگزیده: پیمان طالبی/ نام برنامه: جوان ایرانی سلام/ شبکه: رادیو جوان
برندگان گویندگی زن
برگزیده: آرزو جعفرپور/ نام برنامه: جوونی مجاز/ شبکه: رادیو جوان
برندگان گزارشگری
برگزیده: گیتی محمدی/ نام برنامه: سلام صبح به خیر/ شبکه: رادیو ایران
دیپلم افتخار: زهرا متقیان/ نام برنامه: روزی نو گروه 1/ شبکه: رادیو اقتصاد
برگزیدگان بازیگری
برگزیده: مهدی مجنونی/ نام برنامه: تهران من/ شبکه: رادیو تهران
برندگان نویسندگی
برگزیده: محمدرضا حاج حیدری/ نام برنامه: سرزمین من/ شبکه: رادیو فرهنگ
دیپلم افتخار: فاطمه شهبازی/ نام برنامه: زیست رو/ شبکه: رادیو سلامت
برندگان صدابرداری
برگزیده: مجید آینه/ نام برنامه: یک دو صدا/ شبکه: رادیو قرآن
دیپلم افتخار: محمد خاتونی/ نام برنامه: بوستان تلاوت/ شبکه: رادیو قرآن
بخش برنامههای مستمر صبحگاهی
برگزیده: امیرحسین ثقفی/ نام برنامه: شهر آفتاب/شبکه: رادیو تهران
دیپلم افتخار: امیر اکبری/نام برنامه: صبح صبا/ شبکه: رادیو صبا
دیپلم افتخار: مجتبی حسنی/ نام برنامه: جوان ایرانی سلام/شبکه: رادیو جوان
بخش برنامه های مستمر ترکیبی
برگزیده: مینا نیکانیک/ نام برنامه: تهران من/ شبکه: رادیو تهران
برنامههای مستمر مسابقه
برگزیده: منصوره توحیدلو/ نام برنامه: چوبخط/ شبکه: رادیو جوان
بخش برنامههای مستمر تولید محتوای مردمی
برگزیده: الهه سلحشور/ نام برنامه: شما و صبا/ شبکه: رادیو صبا
بخش مستندنگاری
برگزیده: حسن حیدرزاده/ نام برنامه: کوچک، بزرگ، بزرگتر/ شبکه: رادیو معارف
دیپلم افتخار: جمیله توکلی شاندیز/ نام برنامه: زخمههای عاشقی/ شبکه: مرکز خراسان رضوی
دیپلم افتخار: سمیرا شرافتینژاد/نام برنامه: طنین کوهساران/ شبکه: مرکز خراسان شمالی
دیپلم افتخار: مریم هدیه لو/ نام برنامه: باورهای اصیل یک کودککش/ شبکه: رادیو ایران
دیپلم افتخار: طلیعه السادات کمالی/ نام برنامه: بازنمایی خانوار در شبکههای اجتماعی/رادیو: ایران صدا
دیپلم افتخار: هاجر کوشکی/ نام برنامه: تکیه گاه/ شبکه: مرکز فارس
مستندهای مستمر با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
برگزیده: مجتبی محمدی/ نام برنامه: خط مقدم/ شبکه: رادیو معارف
مستندهای مستمر با موضوع حجاب و عفاف
برگزیده: مهدی میرزایی/ نام برنامه: مثل مریم/ شبکه: رادیو معارف
مستندهای مستمر با موضوع قهرمان ایرانی
برگزیده: فرانک سعیدی آریا/ نام برنامه: فرزند ایران/ شبکه: رادیو معارف
مستندهای مستمر با موضوع محیط زیست
دیپلم افتخار: سیما پاتیمار/ نام برنامه: آوای زمین/ شبکه: رادیو ایران
مستندهای مستمر با موضوع هنر و ادبیات ایرانی - اسلامی
برگزیده: انسیه شمس اللهی/ نام برنامه: موسیقی کبیر/ شبکه: رادیو صبا
مستندهای مستمر با موضوع آزاد
برگزیده: مهدی حجت پناه/ نام برنامه: سرزمین امام باره ها/ شبکه: رادیو معارف
دیپلم افتخار: محسن شاهمرادی/نام برنامه: آسیا در جام/ شبکه: رادیو ورزش
انتهای پیام