کد خبر: 3664141
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
گروه اجتماعي: در پی وقوع حادثه دل‌خراش زلزله در مناطق غرب کشور دستگاه‌های امدادرسان استان قزوین، همانند سایر استان‌های کشور لوازم موردنیاز این مناطق را ارسال نموده و برای امدادرسانی به مردم زلزله زده بسیج شدند.
به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) از قزوین، استاندار قزوین از کلیه دستگاه‌های اجرایی استان خواسته است که ضمن خودداری از ارسال تجهیزات و امکانات غیرضروری و پراکنده به مناطق زلزله‌زده، با هماهنگی اداره کل مدیریت بحران و یا جمعیت هلال‌احمر استان نسبت به اهداء کمک‌های خود اقدام فرمایند تا اقلام ضروری به‌موقع فراهم و در اسرع وقت به استان کرمانشاه ارسال شود. در ادامه به بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های امدادرسان اشاره می‌شود.
اعزام 65 نفر از نیروهای هلال‌احمر استان به همراه 17 دستگاه آمبولانس توسط ستاد مدیریت بحران همچنین ساعتی پس از زلزله مقادیری چادر، آب‌معدنی و ماشین‌آلات آواربرداری از قبیل بیل مکانیکی اعزام‌شده است.

احداث بیمارستان صحرایی علوم پزشکی در قصر شیرین

بیمارستان صحرایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با مدیریت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین برای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی در شهرستان قصر شیرین استان کرمانشاه مستقر شد و با اتمام کار، عوامل آن با جمع‌کردن بیمارستان، در حال بازگشت در مسیر قزوین بودند ولی برای ارائه خدمات درمانی به زلزله‌زدگان در شهرستان ثلاث باباجانی استان کرمانشاه، مجدد مستقر شد.
این بیمارستان که شامل بخش‌هایی ازجمله، اورژانس، تحت نظر، سی‌سی‌یو، آی سی یو، اتاق عمل، رادیولوژی، سونوگرافی و داروخانه است.
از استان قزوین، علاوه بر بیمارستان صحرایی و کادر درمانی استقرار آن، چهار آمبولانس و تعداد 12 تکنسین اورژانس برای کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده به این شهرستان اعزام شدند.

ذخیره خون در استان مناسب است

استقبال مردم جهت اهدا خون به زلزله‌زدگان قدری زیاد بود که اداره انتقال خون بابیان اطلاعیه‌ای از مناسب بودن ذخیره خون قزوین خبر داد، قابل‌ذکر است طی دو روز 22 و 23 آبان ماه 686 نفر به سازمان انتقال خون مراجعه کردند که از این میان 426 نفر خون‌گیری صورت گرفته است که از این میان 138 نفر خانم بوده است و 200 نفر هم برای روزهای آتی ثبت‌نام کرده‌اند.

اعزام 4 اکیپ عملیاتی اجرایی برق به کرمانشاه

همچنین اداره برق استان قزوین نیز 4 اکیپ عملیاتی از امور اجرایی برق قزوین، آبیک، تاکستان و بوئین‌زهرا شامل 13 نفر نیروی فنی با سه دستگاه خودروی عملیاتی و یک دستگاه بالابر جهت کمک و رفع خاموشی‌های برق مناطق زلزله‌زده به استان کرمانشاه اعزام کردند.

آمادگی 500 دانشجوی بسیجی قزوین برای امدادرسانی

اعزام ۳ کامیون اقلام ضروری حاوی آب‌معدنی، پتو و مواد غذایی برای مناطق زلزله‌زده توسط سپاه صاحب‌الامر(عج) و اعلام آمادگی ۵۰۰ نفر از دانشجویان بسیجی ما نیز در قالب اردوهای جهادی اعلام که به‌زودی برای کمک به هم‌وطنان آسیب‌دیده به مناطق زلزله‌زده اعزام خواهند شد. در صورت اعلام نیاز جامعه پزشکی و معاونت بهداشت و اقشار متخصص سپاه صاحب‌الامر (عج) آمادگی لازم جهت اعزام به منطقه رادارند.

ارسال 250 گالن آب توسط هلال‌احمر بویین‌زهرا

هلال احمرشهرستان بوئین‌زهرا نیز محموله‌ای شامل 250 گالن آب آشامیدنی 19 لیتری و 684 بطری آب‌معدنی کوچک به همراه مقادیری لوازم بهداشتی و مواد غذایی از اقلام ارسال‌شده هستند، محموله‌های کمک‌های مردمی از سایر نقاط شهرستان نیز جمع‌آوری‌شده و به‌زودی در قالب کمک‌های مردمی به نقاط زلزله‌زده ارسال خواهند شد.

ارسال اقلام موردنیاز توسط بهزیستی قزوین

همچنین یک کامیون حاوی آب و یک محموله کمک‌های اداره کل بهزیستی استان قزوین حاوی اقلام موردنیاز زلزله‌زدگان شامل پتو، آب‌معدنی، البسه و مواد غذایی به استان کرمانشاه ارسال شد.

تخصیص هزینه نذری 28 صفر، آموزش‌وپرورش به زلزله‌زدگان

آموزش‌وپرورش استان قزوین نیز نذورات 28 ماه صفر این اداره کل را برای کمک به مردم زلزله‌زده غرب کشور اختصاص داد.

آدرس پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های هلال‌احمر

هلال‌احمر قزوین نیز تاکنون اقلامی ازجمله چادر مسافرتی، چادر امدادی، پتو، لباس گرم، والور، موکت، مواد غذایی، آب، لوازم بهداشتی، شیر خشک و لوازم موردنیاز کودکان را به این مناطق ارسال کرده است.
پایگاه‌های دروازه رشت، بازار، سبزه‌میدان_پست، سبزه‌میدان روبه‌روی بانک ملی، سه‌راه خیام_الغدیر، سر پل طالقانی_انتقال خون، چهارراه ولیعصر، خیابان دانشگاه_مسجد ولایت، چهارراه خیام بستنی وزرا، سپه مسجد جامع، دانشگاه آزاد اسلامی و رسالت_مدرسه شکوفا ازجمله پایگاه‌هایی است که برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مردم زلزله‌زده کرمانشاه در سطح شهر مستقر است.

کمک‌های مردمی همچنان ادامه دارد

همچنین گروه‌های مختلفی از مردم و برخی از واحدهای صنعتی استان نیز به‌صورت خودجوش و جداگانه به جمع‌آوری لوازم بهداشتی ویژه زنان، اسباب‌بازی و شیر خشک ویژه نوزادان؛ تهیه میوه‌های خشک توت، خرما، انجیر و سایر موارد موردنیاز اقدام کرده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: