کد خبر: 3777514
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
گروه اجتماعی - مدیرکل کمیته امداد قزوین با اعلام اینکه با مشارکت و همکاری ۱۴ هزار حامی در طرح اکرام ایتام، یتیم بدون حامی در استان قزوین وجود ندارد، گفت: برای نیکوکار بودن لازم نیست پول زیادی داشته باشیم چرا که هر فرد با درآمد اندک نیز می‌تواند دلی بزرگ و روحی متعالی داشته باشد و در راه خیر گام بردارد.

یتیم بدون حامی در قزوین وجود ندارد/برای نیکوکاری نیاز به پولدار بودن نیست

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کمیته امداد قزوین، مجید مومنی روز سه شنبه با اشاره به مشارکت قابل توجه مردم در کمک به ایتام و نیازمندان افزود: در حال حاضر یک هزار و 655 یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان هستند.
وی با بیان اینکه کمیته امداد برای خدمت به جامعه هدف طرح های مختلفی تدارک دیده است، تصریح کرد: طرح اکرام ایتام به عنوان حلقه اصلی اتصال نیکوکاران و ایتام شناخته می شود.
مومنی ادامه داد: شاید در ظاهر محرومان به کمک دیگران نیاز داشته باشند ولی واقعیت این است که ما نیازمند واقعی برای کمک به محرومان هستیم چرا که بانی کار خیر شدن یک نعمت محسوب می شود.
این مسئول به ارزش والای نیکوکاری در نزد خداوند متعال اشاره کرد و ادامه داد: وقتی کسی به نیازمندی کمک می کند، کمک نیکوکار قبل از اینکه به دست نیازمند برسد به درگاه الهی وارد می شود و از این رو باید دست حامیان را بوسید که چنین مقام والایی دارند.
مومنی در ادامه به رابطه بین ثروت و نیکوکاری اشاره کرد و افزود: برای نیکوکار بودن لازم نیست پول زیادی داشته باشیم چرا که هر فرد با درآمد اندک نیز می تواند دلی بزرگ و روحی متعالی داشته باشد و در راه خیر گام بردارد.
وی خاطرنشان کرد: در درگاه الهی آنچه مهم است حجم کمک نیست بلکه خداوند سبحان به نیت اعمال می نگرد و کسانی که بدون چشم داشت و شناخت مستقیم به ایتام کمک می کنند، همانا در تجارت سودمند با پروردگارشان به پاداش های دنیوی و اخروی می‌رسند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: