کد خبر: 3813591
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
آیت‌الله عابدینی:
گروه فعالیت های قرآنی- نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در آیه 201 سوره اعراف آمده قرآن معدن بصیرت است و اگر دنبال بصیرت و ذکر هستید به سراغ قرآن بروید. خداوند در قرآن ما را به «ذکر کثیر» که همان قرآن کریم است دعوت کرده است.

قرآن کریم؛ ذکر کثیر و معدن بصیرت/اگر چشم انسان به حقیقت قرآن باز نشود آن چشم کور خواهد بود

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، صبح امروز 31 اردیبهشت ماه در دیدار با حافظان، قاریان و فعالان قرآنی قزوین با تبریک ایام میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: خدا را شاکریم که در ماه مبارک رضمان و در این فضای نورانی و معنوی در محضر علاقه‌مندان و مانوسان و خادمان و ناشران حقایق قرآنی با صوت، هنر، تجربه، عقیده و علاقه هستیم.
امام جمعه قزوین افزود: امام حسن مجتبی(ع) فرمودند «ماه مبارک رمضان ماهی است که خداوند بندگانش را در میدان مسابقه ای قرار داده است، مسابقه ای برای رسیدن به رستگاری و سعادتمندی. عده ای در این مسابقه مشارکت دارند و از یکدیگر سبقت می‌گیرند و به نجات و فوز می‌رسند و عده ای هم با کوتاهی زیان می‌بینند».
وی با اشاره به آیه 19 سوره مبارک «رعد» ابراز کرد: در این آیه آمده است آیا آن کسی که می‌فهمد و می‌داند که این قرآنی که از طرف خدا به پیامبر(ص) نازل شده حق است با کسی که این معرفت را ندارد یکسان است؟ این حقیت را فقط اهل معرفت درک می‌کنند. این آیه به ما می‌گوید که تا زمانی که چشم انسان به حقیقت قرآن باز نشود این چشم کور خواهد بود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در اوایل آیه 35 سوره «نور» می‌خوانیم که خدا نور آسمان‌ها و زمین است و در اواخر همین آیه آمده که هرکس که نزد خدای متعال خواستنی باشد پروردگار عالم از نور قرآن در جان او می‌تاباند و جان وی را نورانی می‌کند.
آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: در آیه 40 سوره نور آمده است؛ هرکس را که خداوند نور در جان او نتاباند و جان وی را نورانی نکند این فرد در تاریکی به سر می‌برد.
امام جمعه قزوین ابراز کرد: خدای متعال به منافقین می‌فرماید؛ شما در مقابل آیات و حقایق الهی قرآن و اسلام کر و کور و لال هستید و مومن نخواهید شد. همچنین پروردگار عالم به کفار می‌فرماید شما کر و کور و لال هستید و نسبت به حقایق الهی تفکر نمی‌کنید. اما خداوند اهل ایمان را اهل بصیرت و تفکر می‌داند.
وی ابراز کرد: در آیه 201 سوره اعراف آمده قرآن معدن بصیرت است و اگر دنبال بصیرت و ذکر هستید به سراغ قرآن بروید. خداوند در قرآن کریم ما را به «ذکر کثیر» که قرآن کریم است دعوت کرده است.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: انسان در مرز نفاق، کفر و بصیرت قرار دارد و اگر به قرآن پناه نبریم شاید در مسیر انحطاط سقوط قرار بگیریم. بستر نجات از گرفتاری و سقوط، انس با قرآن کریم است.
آیت‌الله عابدینی در پایان تصریح کرد: امیرمومنان(ع) فرمودند «هیچ کسی با قرآن همنشین نشد و رفاقت نکرد جز اینکه وقتی این همنشینی را ترک کرد بر علم و دانش و معرفت وی افزوده شد و چیزی از او کاسته نشد». به همنشین قرآن هدایت و نورانیت و بصیرت افزوده می‌شود و کوری و و جهالت از او زدوده خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: