کد خبر: 3814824
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه نباید رسم شود که هر مسجدی با شیوه خود عمل کند و در هر منطقه نماز عید فطر جدا برگزار شود، گفت: نماز عید فطر باید متمرکز و باشکوه برگزار شود و به بهانه اینکه برای هزینه‌های مسجد بخواهند پول جمع کنند، نباید نماز را متفرّق برگزار کنند.

نماز عید فطر متمرکز برگزار شودبه گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در نشست ائمه جمعه استان قزوین اظهار کرد: همان‌طور که انتظار این است که ائمه جمعه رسالت خود را در قبال مطالبات رهبری انجام دهند، انتظار می‌رود این ایام مطالبات امیرالمؤمنین (ع) را که در نهج‌البلاغه آمده است، با جدیت دنبال کنند.
وی با بیان اینکه امام علی (ع) خشم و غضب بسیار زیادی نسبت به مفسدان و غارتگران داشتند، افزود: غارتگران و مفسدان اقتصادی هم‌صف و همراه با دشمنان امیرالمؤمنین (ع) و یاران آن حضرت بودند و درحالی‌که قاسطین، مارقین و ناکثین نام‌های متعددی داشتند اما زمان غارتگری و دشمنی همه آن‌ها با یکدیگر همراه بودند.
امام‌ جمعه قزوین با تأکید بر اینکه امروز نیز همان آفت را مشاهده می‌کنیم، ادامه داد: گاهی می‌بینیم مقدس‌مآب‌ها با مفسدترین افراد سیاسی، اخلاقی و اقتصادی یکی می‌شوند تا نقشه نماز جمعه و مسجد را نقش بر آب کنند و باید مراقب این خطرات و آسیب‌های آن باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در ادامه با انتقاد از برخی از انتصاب‌های استان بیان کرد: یکی از افرادی که به‌تازگی منصوب شده است، سابقاً هرگونه جسارتی علیه رهبری، انقلاب و ارزش‌های دینی در دانشگاه امام خمینی (ره) با هدایت او انجام می‌شد.
وی اضافه کرد: شاید مسئولان از سوابق وی اطلاع ندارند اما باید سؤال کرد که نهادهای امنیتی چه‌کار می‌کنند که چنین افرادی وارد مسئولیت‌ها می‌شوند و چگونه این افراد از فیلتر نهادهای امنیتی عبور کرده و مسئول شده‌اند؟! مگر ما جوان‌های سالم در این استان نداریم که مسئولیت‌ها را به آن‌ها واگذار کنید؟! این‌ها امروز مصیبت‌های استان قزوین است.
آیت‌الله عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نماز عید فطر باید متمرکز برگزار شود، گفت: در دوران امیرالمؤمنین(ع) برخی از مردم به حضرت پیشنهاد کردند برای کسانی که نمی‌توانند برای نماز عید فطر به بیرون از شهر بیایند، مسجد و امام جماعتی در نظر بگیرد اما حضرت نپذیرفت و فرمود من کراهت دارم سنتی بگذارم که رسول خدا(ص) آن را نگذاشت.
امام‌ جمعه قزوین با بیان اینکه نباید رسم شود که هر مسجدی با شیوه خود عمل کند و در هر منطقه نماز عید فطر جدا برگزار شود، گفت: نماز عید فطر باید متمرکز و باشکوه برگزار شود و به بهانه اینکه برای هزینه‌های مسجد بخواهند پول جمع کنند، نباید نماز را متفرّق برگزار کنند.
وی بیان کرد: الحمدالله در قزوین موضوع نماز عید فطر در حال ساماندهی است و تلاش می‌شود تا متمرکز برگزار شود و امسال نیز این موضوع ساماندهی بهتری خواهد داشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: