کد خبر: 3825271
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
گروه فرهنگی ــ یکی از خادمان رضوی با تأکید بر اینکه روحانیون باید قادر باشند تا به شبهات مطرح‌شده در فضای مجازی و رسانه‌ای پاسخ دهند، گفت: طی سال‌های اخیر شبهه هزینه‌کرد هیئت‌ها و گسترش حرم ائمه اطهار (ع) در فضای مجازی موضوعی است که بسیار مطرح می‌شود و روحانیون وظیفه دارند به این شبهات پاسخ دهند.

پاسخ‌گویی روحانیون به شبهات مطرح‌شده در فضای مجازی ضرورت دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محبوب‌نسب یکی از خادمان رضوی که چند روزی است همراه با کاروان زیر سایه خورشید میهمان قزوینی‌هاست در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: رسانه باید به روحانیت برای پاسخگویی به شبهات کمک کند.

وی ادامه داد: در حل حاضر حدود 40 درصد از مساجد مشهد فاقد روحانی و ائمه جماعات هستند؛ این در حالی است که این شهر دومین پایگاه مهم علمی شیعه به شمار می‌رود؛ روحانیون موجود باید به فضای مجازی مسلط باشد ولی متأسفانه آشنایی روحانیون با این فضا کم است.

این خادم اهل بیت(ع) تشریح کرد: روحانیون باید قادر باشند تا به شبهات مطرح‌شده در فضای مجازی و رسانه‌ای پاسخ دهند؛ طی سال‌های اخیر شبهه هزینه‌کرد هیئت‌ها مطرح می‌شود و برخی عنوان می‌کنند که باید این هزینه‌ها برای فقرا اختصاص پیدا کند؛ تنور این شبهه افکنی‌ها در ماه محرم و صفر داغ می‌شود؛ در رفع این شبهه باید عنوان کرد که این امر مانند آن است که زوجی بخواهند با هم زندگی مشترک شروع کنند و در ابتدا پولی برای تهیه جهیزیه و خانه نداشته باشند و بگوییم که جهیزیه نخرند و به‌جای جهیزیه خانه بخرند در حالی که یک زوج برای زندگی مشترک به هر دو احتیاج دارند.

وی با اشاره به اینکه رسانه در تربیت اجتماعی تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: در برخی از شبهه‌ها عنوان می‌شود که چرا برای حرم‌های ائمه اطهار (ع) این‌همه هزینه می‌کنند؟ در پاسخ باید گفت که علاوه بر کلیساهای کشورهای غربی، در هندوستان و کشورهای جنوب شرق آسیا علی‌رغم فقری که وجود دارد؛ معابد بزرگی با تشریفات بسیار هست که در جذب گردشگر مؤثر است و گردشگران با دیدن آن تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

محبوب‌نسب تصریح کرد: امامان شهید در محضر خدا هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند و این ما مسلمانان هستیم که به این حرم‌ها احتیاج داریم و در حقیقت شرایط ایجادشده در این حرم‌ها برای آسایش مردم است.

این خادم در پایان به حدیثی از امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود: امام رضا (ع) فرمودند «تا سه خصلت در مؤمن نباشد مؤمن واقعی نمی‌شود؛ یک‌راه و روش از پروردگارش و یک روش از پیغمبرش و یک روش از امامش روش الهی راز پوشیدن است که خداوند فرموده است؛ خدا دانای غیب است و کسی را بر آن آگاه نگرداند مگر از پیغمبران آن را که از وی راضی باشد، و اما روشی که از پیغمبرش باید داشته باشد مدارا کردن با مردم است که خداوند عزوجل پیغمبر خود را به مدارا با مردم مأمور کرد و فرمود: گذشت داشته باش و مردم را به نیکی وادار و از نادانان روی بگردان و اما روشی که از امامش باید داشته باشد شکیبایی در گرفتاری و سختی است».

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: