کد خبر: 3827436
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
گروه فرهنگی ــ مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: در سالروز ولادت امام رضا (ع) لازم است که با تدبر و تفکر در سیره و سبک زندگی آن حضرت، الگویی برای زندگی فردی، اجتماعی و به‌ویژه سیاسی خود بازیابیم و آن را چراغ راه خود قرار دهیم.

سبک زندگی امام رضا (ع) الگوی زندگی فردی و اجتماعی استبه گزارش ایکنا از قزوین، حجت‌الاسلام روح‌الله فاطمی نسب، مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین در جشن میلاد امام رضا (ع) که آمرز در اداره کل آموزش‌وپرورش استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: میلاد با سعادت امام رضا (ع) و همچنین دهه کرامت در میان مردم ایران و جهان اسلام موجی از شادی و سرور را به همراه داشته است که امیدواریم این شادابی و نشاط بیش از گذشته در بین مردم هم به وجود آید.

وی با اشاره به اینکه عشق و محبت امام رضا (ع) در دل‌وجان شیعیان آمیخته است، افزود: علاوه بر این‌که عشق به امام رضا (ع) در دل‌وجان ما لبریز است، در سالروز ولادت آن امام عزیز لازم است که با تدبر و تفکر در سیره و سبک زندگی آن حضرت، الگویی برای زندگی فردی، اجتماعی و به‌ویژه سیاسی خود بازیابیم و آن را چراغ راه خود قرار دهیم.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین عنوان کرد: داستان و سیره زندگی امام رضا (ع) به تعبیر مقام معظم رهبری نمایان گر مبارزه دائمی خستگی‌ناپذیر است که این بعد زندگی آن امام همام باید بیش‌ازپیش توجه کرد.

فاطمی نسب خاطرنشان کرد: سیره مبارزاتی آن حضرت در طول مدت نزدیک به ۱۹ سال امامت ایشان که در سخت‌ترین شرایط اختناق حکومت عباسی رقم می‌خورد، باعث تداوم فرهنگ و آموزه‌های شیعی در عصرها و دوران بعد می‌گردد.

وی تصریح کرد: امام رضا (ع) در شرایطی که حاکمان ظلم و جور، زندگی طاغوتی برای جامعه به نمایش گذاشته بودند، با تجلی بخشیدن به شیوه و سبک زندگی الهی و دینی امام و حجت خداوند در روی زمین و واسطه فیض الهی، تقابل این دو نوع سیره زندگی را برای افراد جامعه نمایان ساختند.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: در راستای تحقق این راهبرد مبارزاتی فرهنگی و اجتماعی، یکی از ابعاد این شیوه مبارزاتی این بود که امام رضا (ع) آموزه‌ها و تعالیم اصیل اسلامی و حقوق و وظایف مسلمانان در قبال یکدیگر را از منظر دین مبین اسلام تبیین نموده و نظام‌نامه روابط متقابل افراد در جامعه اسلامی و در حقیقت سبک زندگی اسلامی و دینی و مؤمنانه را معرفی کردند که به هیچ نحو با حقوق تضییع‌شده آنان در حکومت‌های ظالم زمانه سازگار نبود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: