کد خبر: 3829162
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
گروه فرهنگی ــ منشور «قرارگاه مطالبه‌گری آدینه ظهور» در ۷ اصل توسط دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین طراحی‌ شده که شامل صراحت در گفتار، شجاعت در گفتار، همراه با بصیرت، دائمی، رعایت اخلاق و حدود شرع، پرهیز از بی‌انصافی و پرهیز از قول به‌غیر علم می‌شود.

آنچه باید درباره منشور «قرارگاه مطالبه‌گری آدینه ظهور» بدانیمبه گزارش ایکنا از قزوین، نشست هم‌اندیشی مدیران رسانه استان قزوین با حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاطمی‌نسب، مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین، شب گذشته 30 تیر ماه برگزار شده و طی این جلسه منشور «قرارگاه مطالبه‌گری آدینه ظهور» که در 7 اصل توسط دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین طراحی‌ شده رونمایی شد.

بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب «لشکر جوانان مؤمن و انقلابی باید وارد میدان مطالبه دائم و هوشیارانه آرمان‌ها و کمک به تحقق اهداف انقلاب شود».

در همین راستا باید گفت که مطالبه داشتن، ابراز و پیگیری آن را مطالبه‌گری می‌نامند که از ویژگی‌های یک جامعه پویا و با انگیزه مهدوی است و مطالبه‌گری در درون خود نوعی آرمان‌گرایی را نمایندگی می‌کند؛ لذا جامعه بدون مطالبه، جامعه‌ای مرده و بدون آرمان است.

منشور «قرارگاه مطالبه‌گری آدینه ظهور» در 7 اصل توسط دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان قزوین طراحی‌شده که شامل صراحت در گفتار، شجاعت در گفتار، همراه با بصیرت، دائمی، رعایت اخلاق و حدود شرع، پرهیز از بی‌انصافی و پرهیز از قول به‌غیر علم می‌شود.

اهداف این منشور شامل زمینه‌سازی برای ظهور، اصلاح و سامان دادن امور و بیان نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت نظام می‌شود.

ویژگی مطالبه‌گری از دید این منشور این است که مطالبه‌گری باید متضمن ارزش‌های واقعی و آرمان‌های آن جامعه باشد و مغایرتی با قانون و عرف حاکم بر آن جامعه نداشته باشد، نحوه ابراز مطالبه و چگونگی پیگیری آن را مطرح می‌کند و در انتها تشخیص درست و صحیح مطالبه شونده و انتخاب زمان مناسب بیان می‌کند.

شیوه مطالبه‌گری از نگاه این منشور ایجاد نهاد شنیدن نظرات و مطالبات مردمی در حوزه، تذکر لسانی، نامه‌نگاری، طومار نویسی و تجمع، تبیین گفتمان عدالت‌خواهی در جامعه و امام جمعه هر شهر مسئول انقلاب آن شهر است، است. از دید این منشور عناصر مهم در اتخاذ شیوه مطالبه گری شامل فضای مطالبه‌گری؛ زمان‌شناسی و موضوع شناسی، مطالبه‌گری بر اساس مستندات قانونی و عدم قضاوت و پیش‌داوری در مطالبه‌گری است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: