کد خبر: 3841822
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه آن‌ها «جان بولتون» را تغییر می‌دهند اما ما فروپاشی رژیم استبدادی و استکباری آمریکا را می‌خواهیم، گفت: آمریکایی‌ها باید از اریکه ظلم و ستم پایین کشیده شوند و این خواسته اصلی ماست.

خواسته اصلی ما پایین آمدن آمریکا از اریکه ظلم و ستم استبه گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می‌شود، با اشاره به اینکه نگاه آمریکایی‌ها به رفتار مسئولان ما است، اظهار کرد: آمریکایی‌ها در مسائل مختلف با نگاه به عملکرد مسئولان ما به‌دنبال این هستند که ببینند مسئولان ایرانی رفتاری سست و سازشکارانه دارند یا با قدرت و محکم در برابر آن‌ها ایستاده‌اند، غربی‌ها به‌دنبال نفوذ در منطقه خلیج فارس هستند تا در این محیط امن به غارت و چپاول و ثروت‌اندوزی مشغول شوند.

وی بیان کرد: دشمن اگر بداند و درک کند که ایران اسلامی شیطنت و نگاه خصمانه و سلطه‌طلبی و غارت‌طلبی آن‌ها را به‌خوبی متوجه است و وعده‌ووعیدهای ساده‌لوحانه آن‌ها را در مذاکرات نمی‌پذیرد حتماً عقب‌نشینی خواهد کرد. امام راحل در سال ۴۲ فرمودند امریکا از شوروی بدتر و شوروی از انگلیس بدتر و انگلیس از فرانسه بدتر و همه از یکدیگر پلیدتر هستند و ما باید این دشمنان اسلام و انقلاب را خوب بشناسیم.

امام جمعه قزوین ادامه داد: آن‌هایی که بین امریکا و اروپا فرق قائل هستند هنوز در بی‌خبری سیاسی و بین‌المللی به سر می‌برند و ساده‌لوح و ساده‌اندیش هستند و درک سیاسی و دینی درستی از اتفاقات ندارند. زمانی که دین به ما می‌گوید دشمن از اینکه به شما شری برسد خوشحال شده و اگر به شما خیری برسد ناراحت می‌شود یعنی با همین دستور دین تکلیف ما مشخص می‌شود.

آیت‌الله عابدینی گفت: عده‌ای نه دین را می‌فهمند نه متوجه سیاست هستند، افرادی که هنوز گمان می‌کنند باید با امریکا مذاکره کرد تا مشکلات ما حل شود؛ به فرموده قرآن این افراد کور و کر و لال هستند زیرا هیچ زمانی از زبان آن‌ها جملاتی نشنیدیم که دشمن دچار هراس شود.

وی با بیان اینکه آن‌ها «جان بولتون» را تغییر می‌دهند اما ما فروپاشی رژیم استبدادی و استکباری آمریکا را می‌خواهیم، اظهار کرد: آمریکایی‌ها باید از اریکه ظلم و ستم پایین کشیده شوند و این خواسته اصلی ماست.

خطیب جمعه قزوین یادآور شد: خدای متعال به ما قول داده است بساط باطل برچیده می‌شود و عزت و اقتدار نصیب مسلمانان و مستضعفان خواهد شد و یقین داریم قول خدا محقق خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: