کد خبر: 3854040
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار سرپرست تعزیرات حکومتی استان گفت: متأسفانه در گذشته شاهد بودیم که عده‌ای از مسئولیت‌ها، موقعیت‌ها و امانت‌هایی که در اختیار داشتند سوء استفاده کردند و به بیت‌المال و اعتماد عمومی آسیب وارد کردند و ضروری است شما با حفظ و حراست از بیت‌المال، موجبات جلب اعتماد عمومی را فراهم آورید.

برخی در گذشته با سوءاستفاده از مسئولیت‌ها به بیت‌المال آسیب زدندبه گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین، ظهر امروز یازدهم آبان ماه در دیدار سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین با بیان اینکه مؤمنان خدا را ولی خود می‌گیرند، اظهار کرد: کسانی که خدا را ولی خود می‌گیرند از تاریکی‌ها به سمت نور هدایت می‌شوند.

وی افزود: آن‌هایی که خدا را ولی خود در نظر نمی‌گیرند هر کسی را ولی خود انتخاب می‌کنند و از آن فرمان می‌برند و در نهایت به تاریکی و ظلمت کشیده می‌شوند.

امام جمعه قزوین در ادامه با بیان اینکه خداوند فرمان داده از امانت‌هایی که به شما سپرده می‌شود حفاظت و حراست کنید، اظهار کرد: تلاش کنیم تا از امانت‌هایی که به ما سپرده شده به درستی حفاظت و حراست کنیم چراکه در قیامت باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

وی تصریح کرد: هر کجا نظام آسیب دیده است از ناحیه کسانی است که به قیامت اعتقادی نداشته‌اند و کسانی که از بیت‌المال حفاظت و حراست نمی‌کنند، همان کسانی هستند که اعتقادی به قیامت ندارند.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه باید از کسانی که به روز رستاخیز و قیامت اعتقادی ندارند، پرهیز کنیم، بیان کرد: حضرت موسی (ع) می‌فرمایند من از هر متکبری که به روز رستاخیز ایمان ندارد به خدا پناه می‌برم و این موضوع نشان می‌دهد عدم اعتقاد به قیامت آسیب‌های بسیاری به همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: اگر همه نگاه‌هایمان را به خدا و مسائل اخروی معطوف کنیم، موفق و رستگار خواهیم بود و همه کارها را به‌درستی انجام می‌دهیم، هر عملی که با نیت خدا انجام شود، ماندگاری پیدا می‌کند و ما نیز باید تلاش کنیم با این نگاه کارها را پیش ببریم تا منشأ اثر شویم.

وی یادآور شد: متأسفانه در گذشته شاهد بودیم که عده‌ای از مسئولیت‌ها، موقعیت‌ها و امانت‌هایی که در اختیار داشتند سوء استفاده کردند و به بیت‌المال و اعتماد عمومی آسیب وارد کردند و ضروری است شما با حفظ و حراست از بیت‌المال، موجبات جلب اعتماد عمومی را فراهم آورید.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: باید ریشه‌ای با فساد مبارزه کنیم و اجازه ندهیم عده‌ای با سوء استفاده از موقعیت‌های خود به کشور آسیب وارد کنند. هنر شما باید این باشد که جلوی سوء استفاده‌ها را بگیرد و به گونه‌ای عمل کنید که ذخیره آخرتتان شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: