کد خبر: 3857904
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
گروه اجتماعی ــ بازرس کل استان قزوین گفت: منطق حقوق، منطق علم ریاضی نیست حقوق واجد منطق خاص خود است؛ یکی از ویژگی‌هایی که در سازمان بازرسی وجود دارد این است که گزارش‌های آن قانونی است و دومین ویژگی آن شبه قضایی بودن سازمان است و جناح ما جناح قانون‌مندی است.

جناح دستگاه بازرسی، جناح قانون‌مندی است

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی بازرسی کل استان قزوین، عبدالله آقاعلیخانی، بازرس کل استان قزوین، در جلسه هم‌اندیشی بازرسی کل استان با دادسرای عمومی و انقلاب استان قزوین، وظیفه اصلی سازمان بازرسی را تطبیق عملکرد دستگاه‌ها با قانون عنوان کرد.

بازرس کل در ادامه بیان کرد: تمامی دادستان‌های استان با سازمان بازرسی همکاری دارند؛ در خیلی موارد هنگامی‌که قرار است هیئت بازرسی در اداره‌ای مستقر شود بر هماهنگی با دادگستری آن شهرستان تأکید می‌شود.

وی اهداف این جلسات را نزدیک شدن دیدگاه‌ها به هم دانست و بیان کرد: منطق حقوق، منطق علم ریاضی نیست حقوق واجد منطق خاص خود است؛ یکی از ویژگی‌هایی که در سازمان بازرسی وجود دارد این است که گزارش‌های آن قانونی است و دومین ویژگی آن شبه قضایی بودن سازمان است و جناح ما جناح قانون‌مندی است.

آقاعلیخانی تصریح کرد: ویژگی دیگر سازمان بازرسی هماهنگی در اهداف مشترک با دادگستری در برخورد با مفاسد جهت ارتقاء سلامت اداری و حاکمیت قانون است؛ کارشناسی بودن گزارش‌های بازرسی از ویژگی‌های دیگر سازمان است که به جهت تخصصی یا فوق تخصصی بودن آن به دادگستری کمک می‌کند.

آقاعلیخانی در ادامه بیان کرد: گزارش‌های سازمان بازرسی به‌صورت علمی تدوین می‌گردد و گزارش‌ها به‌صورت خاص می‌بایست در اسرع وقت رسیدگی شود؛ هیچ گزارشی ازلحاظ مبنایی نمی‌تواند در وزن گزارش‌های سازمان بازرسی قرار بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: