کد خبر: 3861357
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
گروه فرهنگی ــ دبیر هنری چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: هیئت انتخاب آثار دوره چهاردهم متشکل از حسین فدایی حسین، سیدقاسم سیدقوامی و سینا دلشاد از این ۱۱۶ اثر ۱۵ اثر را پذیرفتند که از این میان هفت گروه بانوان و هشت گروه را آقایان تشکیل می‌دهند.

رقابت ۱۵ گروه تئاتر در جشنواره «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد»

به گزارش ایکنا از قزوین، آیین گشایش چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد شب گذشته ۱۱ آذر با حضور ۱۵ گروه‌ تئاتر از سراسر کشور، مسئولان و برگزارکنندگان در امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد.

علی هوشمند، دبیر هنری جشنواره در مراسم افتتاح چهاردهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ضمن تقدیر و تشکر از همراهان در برگزاری این جشنواره گفت: در مردادماه امسال فراخوان اعلام و ۱۱۶ اثر از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید که از این میان، شش اثر متعلق به تهران و ۱۱۰ اثر متعلق به استان‌ها بود.

وی ادامه داد: هیئت انتخاب آثار این دوره متشکل از حسین فدایی حسین، سیدقاسم سیدقوامی و سینا دلشاد از این ۱۱۶ اثر ۱۵ اثر را پذیرفتند که از این میان هفت گروه بانوان و هشت گروه را آقایان تشکیل می‌دهند.

دبیر هنری جشنواره ادامه داد: هیئت‌داوران بخش نهایی جشنواره متشکل از امیر مشهدی عباس، توحید معصومی و مرتضی نجفی است. همچنین بخشی تحت عنوان تکریم از پیشکسوتان خواهیم داشت که طی آن از حسین پارسایی و در سطح استانی از ناصر ایزدفر تجلیل خواهند شد.

وی عنوان کرد: کارگاه‌های آموزشی جزو برنامه‌های جنبی جشنواره بوده و توسط محمد رضا آزاد و سید حسین فدایی برای گروه‌های نمایشی برگزار می‌شود.

دبیر هنری جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با تأکید بر اینکه رفتار و اخلاق گروه‌های شرکت کننده در این جشنواره نیز باید مسجدی باشد؛ بیان کرد: در این جشنواره قرار است جایزه ویژه فرج‌الله سلحشور علاوه بر نفرات گروه‌های اول تا سوم به گروه برگزیده از نظر هیئت‌داوران اهدا شود.

به گزارش ایکنا در پایان این مراسم گروه های نمایشی با حضور در گلزار شهدا و نثار گل، با آرمان های شهیدان تجدید بیعت کردند.

چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» ۱۲ تا ۱۴ آذرماه به همت حوزه هنری استان قزوین، کانون‌های فرهنگی،‌ هنری و مؤسسه سپهر سوره هنر در شهر قزوین برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: