کد خبر: 3870538
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
گروه سياست و اقتصاد ــ امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: تصويب طرح سه فوریتی «انتقام سخت» لرزه بر اندام آمریکایی‌ها انداخت چرا که آن‌ها می‌دانند این گونه اقدامات در نظام اسلامی صریح الاجراست و سربازان فداکار امام زمان(عج) پای کار هستند.

طرح سه فوریتی «انتقام سخت» لرزه بر اندام آمریکایی‌ها انداخت

به گزارش ايكنا از قزوين،‌ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه استان با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، ضمن اشاره به اقدام عزتمندانه سپاه در حمله موشکی به پایگاه ارتش تروریستی آمریکا در عراق، اظهار کرد: می‌گويند از 70 سال پیش تاکنون سابقه نداشته است، کشوری در مقابل غلط های آمریکایی‌ها، به این محکمی به آن‌ها سیلی بزند و شاهد بودیم که سپاه قدرتمند جمهوری اسلامی پایگاه عین‎الاسد در عراق را مورد هدف موشک‌های خود قرار داد و سیلی محکمی به صورت آن‌ها نواخت.

وی بیان كرد: این سیلیِ انتقام ملت ایران، چنان تاثیر گذاشته که گویا رئیس جمهور آمریکا زبانش لال شده است. هم رئیس جمهور و هم هیئت حاکمه آمریکا به معنای واقعی کلمه تعادل خود را از دست دادند و این رئیس جمهور همان ترامپ قبلی نیست که با تکبر خاصی در مجامع بین‌المللی حاضر می‌شد بلکه امروز دچار خفت و خواری و بدون روحیه و لرزان شده و حرفی برای گفتن ندارد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: سیلی اول انتقام ملت ایران بسیار محکم و تاثیرگذار بود البته سیلی دیگر را مردم مسلمانان و غیرمسلمانان منطقه و اروپا به مستکبران جهان و امریکا زدند و آن احساسات پاکی بود که برای سپهبد شهید قاسم سلیمانی نشان دادند کوبندگی این سیلی کمتر از سیلی موشک باران نبود و به نوعی تکمیل کننده یکدیگر بودند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: انتقام نوع دوم انتقام اصلی ملت ایران است و باید همه مسلمانان در نقاط مختلف جهان و حتی غیرمسلمان همه برای برچیده شدن سیطره امریکا و وجود منحوس ظالمان صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی آماده شویم.

وی با اشاره به تشییع پیکر شهید سلیمانی گفت: بزرگترین تشییع جنازه‌ای که در تاریخ جهان اتفاق افتاده بود تشییع جنازه پیکر پاک امام راحل بود اما تشییع جنازه شهید سلیمانی ویژگی‌های خاصی داشت و مردم چندین شهر عراق، همان عراقی که توسط امریکا دچار فتنه شده بود و اختلاف و خونریزی پا گرفته بود به واسطه این شهید و همرزم گرانقدرش ابومهدی المهندس منقلب شدند و تشییع بسیار خوبی و بزرگی برای این شهید عزیز و همرزمانش برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین از اقدام مجلس در تصویب طرح سه فوریتی «انتقام سخت» نیز قدردانی کرد و یادآور شد: این اقدام مجلس کفاره برخی از مصوبات مجلس شد و بلافاصله مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت؛ در این طرح تصویب شد آمریکایی‌هایی که در منطقه حضور دارند، همه تروریست محسوب می‌شوند و این یعنی از نظر قانون جمهوری اسلامی اگر آمریکایی‌ها منطقه را ترک نکنند، خونشان برعهده خودشان است.

وی اظهار کرد: این قانون شامل ارتش امریکا، وزارت دفاع امریکا و نهادهای وابسته به آن‌ها در تمام منطقه و کشورهای اسلامی می‌شود و این مصوبه لرزه بر اندام آن‌ها انداخت چرا که آمریکایی‌ها می‌دانند این گونه اقدامات در نظام اسلامی صریح الاجراست و سربازان فداکار امام زمان(عج) پای کار هستند.

امام جمعه قزوين با اشاره به موشک باران پایگاه‌های امریکایی توسط سپاه بیان کرد: موشک باران پایگاه‌های امریکایی آن‌ها را دچار وحشت کرده است و آمارهای دروغین از حضور سربازان خود در این پایگاه‌ها می‌دهند. اما فرماندهان ما می‌گویند ما قصد نداشتیم در این انتقام و حمله آن‌ها را بکشیم بلکه هدفمان این بود ماشین نظامی امریکا را فلج کرده و به آن‌ها ثابت کنیم که شما آن چیزی که نشان می‌دهید نیستید و اقتدار پوشالی دارید و خیلی زیبا می‌توان به شما سیلی زد و امیدواریم مثل فرار شاه به‌زودی شاهد فرار آمریکایی‌ها از منطقه باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: