کد خبر: 3907921
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار تشکل‌های دانشجویی گفت: اگر بخواهیم موضوع مواسات را ریشه‌ای‌تر دنبال کنیم، ‌باید روح مفسده‌ستیزی را تقویت کنیم تا کارخانه‌هایی نظیر کنتورسازی قزوین به تعطیلی کشیده نشود که کارگران آن با چالش مواجه شوند و نیاز به کمک پیدا کنند.

جریان مواسات با رویکرد مفسده ستیزی ادامه پیدا کندبه گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین، عصر امروز 10 تیر در دیدار تشکل‌های دانشجویی فعال در عرصه مواسات و مقابله با کرونا، با تقدیر از خدمات دانشجویان در این عرصه اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم در عصری زندگی می‌کنیم که دانشجویان فعال در عرصه خدمت‌رسانی و رویکردهای دینی، ایمانی و انسان دوستانه فعال هستند.

وی تصریح کرد: ما از نسلی هستیم که در زمان اعتراضات پیش از انقلاب، حمایت یک دانش‌آموز برایمان دلگرم کننده بود اما امروز شاهدیم که دانشجویان و دانش‌آموزان با قدرت و جدیت پای‌کار منویات رهبری و آرمان‌های انقلاب هستند و این مهم بسیار امیدبخش است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر توجه هر چه بیشتر به جوانان تأکید کرده‌اند، افزود: یکی از جدی‌ترین موارد در حکم بنده، توجه به جوانان است و به همین خاطر از ابتدا نگاه ویژه‌ای برای تعامل و ارتباط بیشتر با جوانان داشته‌ایم و رویکرد ما نسبت به این موضوع بسیار مثبت است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تقدیر از اقدامات مواساتی دانشجویان و اقشار مختلف جامعه، خاطرنشان کرد: مواسات اقدام بسیار ارزشمندی است و ان‌شاءالله با رویکردهای بهتر با جدیت و با محور مساجد ادامه خواهد یافت.

وی بیان کرد: ان‌شاءالله تلاش کنیم تا آیات انفاق، زکات و صدقات را احیا کنیم و اگر آیات الهی در این حوزه‌ها احیا شوند، شاهد تحولات چشم‌گیر در عرصه خدمت‌رسانی به مردم و ریشه‌کن شدن فقر خواهیم بود.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: اگر بخواهیم موضوع مواسات را ریشه‌ای‌تر دنبال کنیم، ‌باید روح مفسده ستیزی را تقویت کنیم تا کارخانه‌هایی نظیر کنتورسازی به تعطیلی کشیده نشود که کارگران آن با چالش مواجه شوند و نیاز به کمک پیدا کنند.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: تربیت ناشی از اقدامات مواساتی بسیار زیبا و جذاب است و باید تلاش کنیم تا این فرهنگ در جامعه تقویت شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: