کد خبر: 3913340
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
چهار بقعه متبرکه و یک مسجد در قزوین، پنج‌شنبه، ۹ مرداد ماه میزبان مردم برای دعای عرفه خواهند بود. نماز عید قربان هم جمعه، ۱۰ مرداد ماه در حیاط مسجدالنبی (ص) و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

نماز عید قربان و دعای عرفه در قزوین برگزار می‌شود

کاظم زمانی، مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین، در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: نماز عید قربان روز جمعه دهم مرداد در حیاط مسجدالنبی (ص) و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، در شهرستان‌ها نیز هر شهرستان با توجه به وضعیت کرونا تصمیم خواهند گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه روز عید قربان مصادف با روز جمعه است، هر شهری که نماز عید قربان را برگزار کند نماز جمعه را برگزار نخواهد کرد؛ در سال‌های گذشته شهرستان‌ها اغلب ترجیح می‌دادند که نماز جمعه برگزار کنند.

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین اعلام کرد: دعای عرفه نیز روز پنج‌شنبه نهم مرداد از ساعت 18 تا 20:30 در حیاط مسجدالنبی (ص) قزوین برگزار خواهد شد.

برگزاری دعای عرفه در فضای باز

حجت‌الاسلام رضا نوروزی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین هم در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، عنوان کرد: تا این لحظه مقرر شده است که برنامه‌های اغلب بقاع متبرکه قزوین در روز عرفه بدون حضور مستمع برگزار خواهد شد و تنها در امامزاده حسین (ع)، بقعه چهارانبیا (ع)، حلیمه خاتون (س) و امامزاده اسماعیل (ع) باراجین میزبان زائران خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این بقاع دعای عرفه در فضای باز برگزار خواهد شد برای همین امر و به‌منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی صندلی‌ها در فضای آزاد چینش و ورود هم محدود خواهد بود و کنترل بهداشتی نیز صورت خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین بیان کرد: دعای عرفه به جهت طولانی بودن در سال‌های گذشته از ساعت 14 آغاز و تا اذان مغرب ادامه داشت ولی امسال به جهت شیوع کرونا مدت مراسم کاهش پیدا کرده است و تنها طی 2 ساعت برگزار خواهد شد.

نوروزی عنوان کرد: مراسم دعای عرفه در امامزاده حسین (ع) از ساعت 17:30، چهارانبیا از ساعت 18، حلیمه خاتون از ساعت 17 و امامزاده اسماعیل باراجین هم از ساعت 17 آغاز خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: