کد خبر: 3914840
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
به مناسبت عید غدیر؛
دبیر ستاد مردمی غدیر استان قزوین گفت: اطعام، تهیه بسته حاوی اقلام تزئینی، نصب پرچم در سردر منازل و تهیه بسته‌های ارزاق برای خانواده‌های نیازمند ازجمله برنامه‌های این ستاد است همچنین بنا داریم طی چند روز آتی نیز ۲۰ ایستگاه صلواتی سلامت برپا کره و نسبت به توزیع ملزومات بهداشتی همچون ماسک اقدام کنیم.

20 ایستگاه صلواتی برای توزیع ماسک در قزوین برپا می‌شودابوالفضل حدادزادگان، دبیر ستاد مردمی غدیر استان قزوین، در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: از دو ماه قبل دغدغه غدیر را داشتیم به همین جهت با جوانان استان گرد هم جمع شدیم و پیشنهاد‌ها را جمع‌آوری کردیم که در مجموع 50 پیشنهاد مطرح شد که چهار پیشنهاد را به‌عنوان جامعه هدف اصلی قرار دادیم.

وی تشریح کرد: از مهم‌ترین پیشنهادات، اطعام غدیر بود که آن را در دستور کار قرار دادیم؛ در صفحه 303 جلد 6 بحارالانوار آمده است، امام صادق(ع) فرمودند «غذا دادن به یک مؤمن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک‌میلیون پیامبر و صدیق «در رأس آن‌ها خود ائمه معصومین(ع)» و یک‌میلیون شهید «در رأس آن‌ها حضرت عباس(ع) و شهدای کربلا» و یک‌میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد. همچنین در صفحه 500 مفاتیح‌الجنان نیز آمده است که امام صادق(ع) فرمودند «غذا دادن به یک نفر در این روز مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است».

دبیر ستاد مردمی غدیر استان قزوین عنوان کرد: به همین منظور بر آن شدیم تا آستین همت را برای اطعام غدیر بالا بزنیم هرچند که در سال گذشته 11 هزار وعده‌غذا در قزوین پخت و توزیع شد، پیش‌بینی می‌شود در سطح استان قزوین 200 هزار و در سطح شهر قزوین نیز 120 هزار وعده‌غذایی طبخ شود که به‌دلیل کرونا در نقاط مختلف توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: با کمک سازمان زیباسازی تصمیم گرفتیم در سردر منازل پرچم غدیر را نصب کنیم به همین جهت در فضای مجازی فراخوان دادیم تا خانواده‌هایی که تمایل به دریافت پرچم دارند اعلام کنند که 1000 نفر اعلام آمادگی کردند و پرچم سبز رنگ توسط خادمان این ستاد در درب آنان نصب شد؛ همچنین با توجه به نزدیکی محرم پرچم سیاه هم به این خانواده‌ها اعطا شده تا با آغاز محرم نسبت به تعویض پرچم اقدام کنند.

حدادزادگان اشاره کرد: با توجه به شیوع کرونا و لغو مراسم‌های عمومی در سومین اقدام تصمیم گرفتیم به‌مانند نیمه شعبان جشن را به خانه‌ها ببریم برای همین امر 3000 بسته متشکل از پوستر و لوازم تزئینی تهیه و بین خانواده‌هایی که در فضای مجازی درخواست کرده بودند توزیع کردیم، این خانواده‌ها در روز عید غدیر می‌توانند از خانه‌های تزئین شده خود عکس بگیرند و برای ما ارسال کنند تا به عکس‌های برگزیده جوایزی اهدا شود.

وی تصریح کرد: در گام چهارم تصمیم گرفتیم در مواسات و همدلی مؤمنانه شرکت کنیم به همین منظور 3000 خانواده در استان قزوین شناسایی شدند که در تلاش هستیم علاوه بر اطعام غدیری بسته‌های ارزاق نیز به آن‌ها تقدیم کنیم. تا به امروز حدود 100 میلیون تومان کمک نقدی و 200 میلیون تومان کمک غیر نقدی از سوی مردم اهداشده است تا شهر را برای عید بزرگ شیعیان غدیری کنیم.

حدادزادگان یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا امسال حال و هوای ایستگاه‌های صلواتی تغییر کرده است و بنا داریم طی چند روز آتی نیز 20 ایستگاه صلواتی سلامت برپا کره و نسبت به توزیع ملزومات بهداشتی همچون ماسک اقدام کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: