فاز سوم کمربندی «نسیم شمال» قزوین افتتاح شد
کد خبر: 4214006
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۳

فاز سوم کمربندی «نسیم شمال» قزوین افتتاح شد

شهردار قزوین گفت: فاز سوم محور نسیم شمال با ۲ هزار و ۴۰۰ متر طول و اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

کمربندی نسیم شمال قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، مهدی صباغی، شهردار قزوین، در آیین افتتاح فاز سوم محور نسیم شمال و بهره برداری از ناوگان جدید حمل و نقل عمومی شهر قزوین که امروز ۱۵ اردیبهشت برگزار شد، گفت: این فاز تا میدان خلیج فارس راه آهن ادامه دارد چراکه جنوبی‌ترین نقطه شهر را به هم وصل کرده و کمربندی این مسیر را نیز تکمیل می‌کند.

وی افزود: ۲ تقاطع غیر همسطح و ۳۰ هزار متر پارکینگ در نواحی شهرک دانش و ناصرآباد در دستور کار شهرداری قزوین قرار دارد که طی ۲ سال آینده شاهد بهره‌برداری از این موارد نیز خواهیم بود.

شهردار قزوین بیان کرد: گاه شرایط ایجاب می‌کند درختی قطع شود و ما اگر برای این کمربندی ۲۰۰ و اندی درخت قطع کردیم اما ۲ هزار درخت کاشته‌ایم؛ یکی از قطب‌های حمل و نقل کشور قزوین است و خوشبختانه برای بهره‌برداری از این محور همکاری‌هایی خیلی خوبی صورت گرفت.

وی گفت: ایستگاه آتش‌نشانی در بازار قزوین به زودی افتتاح خواهد شد و همچنین در تلاش هستیم میدان تره‌بار را به فضای خارج از شهر منتقل کنیم تا رفاه عمومی رقم بخورد و  آرامش را باید به شهر برگردانیم.

صباغی با اشاره به اینکه مردم بدانند از عوارض و مالیات آنان این پروژه‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز فاز سوم محور نسیم شمال با ۲ هزار و ۴۰۰ متر طول و اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و همچنین آیین رونمایی و نوسازی ۱۴۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قزوین با اعتباری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال انجام شد.

پروژه «کمربندی نسیم شمال» قزوین با همت مدیران به نتیجه رسید

علی فرمانی، رئیس شورای شهر قزوین نیز در آیین افتتاح فاز سوم کمربندی نسیم شمال و بهره‌برداری از ناوگان جدید حمل و نقل عمومی شهر قزوین، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های شورای شهر قزوین در دوره ششم مدیریت ترافیک بوده و در این راستا یکی از مواردی که مورد توجه شورای اسلامی شهر قزوین قرار داشت موضوع کمربندی آیت‌الله باریک‌بین بود که به همت و همکاری مدیران ارشد استانی رقم خورد، امیدواریم بتوانیم همواره با مشورت‌گیری از نخبگان در مدیریت شهری اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

وی در ادامه بیان کرد: تقاطع غیر همسطح دفاع مقدس نیز در دستور کار ما بود که کلنگ زنی آن هم اکنون در مرحله فاز اجرایی قرار گرفته و امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد این اتفاق بزرگ باشیم.

فرمانی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های شورای شهر قزوین انجام پروژه کمربندی نسیم شمال بود که این پروژه با همت مدیران میراث فرهنگی و معاون استاندار به نتیجه رسید، این موضوع نشان‌ می‌دهد هرجا که با همدلی قدم برداشتیم شاهد اتفاقات بزرگی بودیم و هرجایی که خواستیم تکروی کنیم کار به نتیجه نرسیده چراکه هر عملی نیازمند تعامل و هم‌فکری است.

وی گفت: امیدوارم در این یک سال باقی مانده از شورای شهر طبق سیاست‌های بودجه ۱۴۰۳، شهردار قزوین شورای شهردار را بازوی نظارتی و حمایتی در کنار خود بداند.

انتهای پیام
captcha