کد خبر: 3827441
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جمع قاریان دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی کریم با تقدیر از برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، گفت: قاریان افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستند و قرار بر این است که آن‌ها که خبر از قرآن و اثر آن بر زندگی انسان ندارد را مطلع کنند تا به سمت قرآن بیایند.

قاریان قرآن افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستند

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین، در جمع قاریان مرحله استانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآنی کریم اظهار کرد: برنامه‌های قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بسیار ارزشمند است و از مدیرکل اوقاف برای اقدامات انجام شده در راستای نشر فرهنگ قرآنی قدردانی می‌کنیم.

وی تصریح کرد: اینکه شما عزیزان به این عرصه دعوت شده‌اید، بسیار ارزشمند است و باید به خاطر این عنایت الهی خدای متعال را سپاسگزار باشیم و خدای متعال نیز ارزش زیادی برای این فعالیت‌های قرآنی قائل است.

امام‌جمعه قزوین با اشاره به آیاتی از قرآن کریم درباره ارزش و اهمیت یافته‌های معنوی و علمی خود انسان، افزود: از نگاه خدای متعال کسانی که خودشان به این بلوغ و رشد رسیده‌اند که حقانیت چیزهایی که به پیامبر نازل شده است را درک می‌کنند، جایگاه ویژه‌ای نزد خدای متعال دارند.

نماینده ولی در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید چشم بصیرت انسان حقیقت قرآن را درک کند، خاطرنشان کرد: کسی که با چشم بصیرت حقیقت قرآنی را درک می‌کند، بینای حقیقی است حتی اگر چشم ظاهری نداشته باشد و فقط اولی‌الاباب این حقیقت را درک می‌کنند.

وی با بیان اینکه اولی‌الاباب از نظر قرآن کسانی هستند که اهل ذکر و اهل فکر هستند، عنوان کرد: ذکر جامع و برجسته خود قرآن است و اولی‌الاباب هم آیات قرآن را می‌خوانند و هم به آن‌ها می‌اندیشند و آن‌ها به خاطر اهل ذکر و اهل فکر بودن بصیر می‌شوند.

آیت‌الله عابدینی افزود: آن‌ها پس‌ازآنکه اهل ذکر و فکر شدند، در می‌یابند که عالم بیهوده آفریده نشده است و سپس به اعمال خود فکر می‌کند و به خاطر اینکه عالم را باطل نمی‌دانند، از اعمال و رفتارهایی ناپسند پرهیز می‌کنند.

امام‌جمعه قزوین با اشاره به اهمیت ذکر از نگاه قرآن گفت: خدا می‌فرماید هرکسی از یاد من روی بگرداند در حقیقت زندگی تنگ و سختی خواهد داشت و روز رستاخیز او را نابینا محشور می‌کنیم و این نشان می‌دهد ذکر خدای متعال در نشاط و شادابی زندگی بسیار مؤثر است.

وی خطاب به قاریان قرآن بیان کرد: شما عزیزان افسران عرصه فرهنگ قرآنی هستید و قرار بر این است که آن‌هایی که خبر از قرآن و اثر آن بر زندگی انسان ندارد را مطلع کنید تا به سمت قرآن بیایند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: