کد خبر: 3851564
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱
گروه فرهنگی ــ نماینده ولی‌فقیه در قزوین با تأکید بر اینکه خدا مرکز همه کرامت‌هاست، گفت: خدا اولین ویژگی خود را اکرم بودن معرفی کرده است و قرآن و انسان را نیز بر مبنای کرامت آفریده است.

تقوا عامل برتری زن و مرد از یکدیگر است

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه استان در جمع بانوان الوندی به تشریح جایگاه زن در اسلام و عوامل برتری زن و مرد از یکدیگر پرداخت و اظهار کرد: در غرب آنچه از زنان و حمایت از حقوق آن‌ها به میان می‌آید، در راستای اهداف نظام سرمایه‌داری و مطامع دنیوی قرار دارد و با محور حق و عدالت صورت نمی‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه قرآن تقوا را معیار برتری انسان‌ها قرار داده است، تصریح کرد: آن چیزی که در دین برتری زن و مرد را نشان می‌دهد، میزان برخورداری آن‌ها از تقواست و عامل دیگری جز ارزش‌های انسانی و الهی نمی‌تواند موجب برتری مرد و زن از یکدیگر باشد.

امام جمعه قزوین در ادامه با بیان اینکه مبنای خلقت انسان بر اساس کرامت بنیان‌گذاری شده است، بیان کرد: کرامت بالاترین جایگاه معنوی است که انسان به آن دست می‌یابد و هرکسی از کرامتِ بیشتری برخوردار باشد، ارزش و جایگاه بالاتری دارد؛ چراکه همه خوبی‌ها در کرامت جمع شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با تأکید بر اینکه خدا مرکز همه کرامت‌هاست، عنوان کرد: خدا اولین ویژگی خود را اکرم بودن معرفی کرده است و قرآن و انسان را نیز بر مبنای کرامت آفریده است.

وی افزود: عالم، مدرسه‌ای است که معلمانش خدا، انبیاء و ائمه(ع) هستند و کتاب آن قرآن است. انسان با انس گرفتن با قرآن کریم می‌تواند درس زندگی بیاموزد و خود را با دستورات قرآنی به جایگاه کرامت برساند.

آیت‌الله عابدینی کرامت را عامل مهمی معرفی کرد که نشان‌دهنده برتری زن و مرد از یکدیگر است و گفت: جهان برای انسان، انسان برای عبادت، عبادت برای تقوا و تقوا برای رساندن انسان به جایگاه کرامت خلق شده است و میزان برتری زن و مرد از یکدیگر را نشان می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: