کد خبر: 3870121
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۹
گروه سياست و اقتصاد ــ جانشین فرمانده تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر (عج) گفت: سردار سلیمانی با تمام ویژگی‌هایی که داشت فرمانبردار تام ولایت بود، ایشان با دستور مقام معظم رهبری تمام وجود خود را برای اعتلای نظام مقدس اسلامی گذاشت.

سردار سلیمانی فرمانبردار تام ولایت بود

به گزارش ايكنا از قزوين، مهرداد افروزی، جانشین فرمانده تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر (عج) در مراسم تجلیل از خادمان قرآن کریم، نشست اصحاب فرهنگ و هنر در پاسداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که شب گذشته 17 دی در نمایشگاه قرآن قزوين برگزار شد، با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی تصریح کرد: امروز مردم ما داغدار هستند چرا که سردار سلیمانی بی‌نظیر بود و تا نمونه ايشان تکرار شود نیازمند زمان زیادی است.

وی افزود: سردار سلیمانی با تمام ویژگی‌هایی که داشت فرمانبردار تام ولایت بود، ایشان با دستور مقام معظم رهبری تمام وجود خود را برای اعتلای نظام مقدس اسلامی گذاشت، سال‌ها باید از فقدان سردار سلیمانی بگذرد تا بتوانیم از این افراد در جامعه تربیت کنیم.

افروزی یادآور شد: در این چند روزی که از شهادت سردار می‌گذرد، مردم کشور ما از شایستگی ايشان بسیار شنیده‌اند، اما از این به بعد ما باید سردار را بهتر بشناسیم و نکات زیادی در این حوزه وجود دارد، سلیمانی با تمام وجود شخصاً در صحنه‌ علیه منافقین، معاند و گروه‌های تکفیری حضور پیدا می‌کرد، شخصیت برجسته ایشان ابعاد بزرگ دارد به‌گونه‌ای كه برای هر بعد می‌توان کتاب نوشت.

جانشین فرمانده تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر (عج) اظهار کرد: از دست دادن سردار غم بزرگی است که داغ آن سالها بر سینه‌های رزمندگان و ملت خواهد ماند، به گفته سید حسن نصرالله سردار سلیمانی «سیدالشهدا جبهه مقاومت» بود این لقب همان چیزی است که در چند سال اخیر در برخورد با گروه‌های تکفیری داعش برای عموم جامعه شناخته شده است.

وی تأکید کرد: حضور سردار در جبهه‌های نبرد مربوط به چند سال اخیر نیست، ایشان در دوران دفاع مقدس نیز حضور تأثیرگذاری داشتند و بعد از آن نیز در مأموریت‌های مخفی شرکت داشتند و در کشورهای غرب آسیا برای رفع مشکلات مظلومان حضور پیدا می‌کردند.

افروزی اظهار کرد: ایشان قبل از اینکه به عنوان فرمانده سپاه قدس فعالیت داشته باشند 12 سال در سپاه قدس بودند و مأموریت برون مرزی داشتند، در عراق طایفه‌ها و عشیره‌های مختلفی وجود دارد که قرار دادن آن‌ها کنار هم کار عظیمی است، سردار سلیمانی با اعتماد قلبی به قرآن این ارتباط را برقرار و اتحادی بین آن‌ها ایجاد کرد که قابل باور نبود بعد از حمله داعش به سوریه و عراق، سردار نیروهای بسیجی عراق و سوريه را متحد کرد.

وی تصریح کرد: هر بار که به عنوان رزمنده توفیق حضور در کنار سردار را داشتیم، همواره تأکید می کردند که ما قرار نیست آن‌ها را شیعه کنیم بلکه آنها باید با رفتار و عمل ما پاسدارها به شیعه اعتقاد پیدا کنند و خودشان به این سمت بیایند.

جانشین فرمانده تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر (عج) تاکید کرد: حدود 80 درصد مردم سوریه از اهل سنت و 12 درصد شیعه و علوی هستند، همچنین ارتش سوریه قوی‌ترین ارتش کشورهای عربی در غرب آسیا بوده است اما اگر مروری بر جنگهای صهیونیست‌ها داشته باشيم به دلیل حمایت نکردن دولت سوریه شش روزه توانستند همه نیروهای نظامی کشورهای عربی را بگیرند و تنها کشوری که در مقابل صهيونيست ایستادگی کرد سوریه بود، در دفاع مقدس نیز تنها کشوری که از ما حمایت کرد و تنها کشوری که می‌توانسیتم برخی اقلام نظامی را از آن دریافت کنیم، سوریه بود.

وی تصریح کرد: بیش از 170 گروه تکفیری در سوریه ایجاد شده بود و سلاح‌هایی از اروپا و ترکیه از طریق صهیونيست‌ها به گروه‌های معاند تکفیری داده شده بود اما با حضور سردار سلیمانی در کشور سوریه شاهد نابودی داعش بودیم.

افروزی خاطرنشان کرد: این همان اتفاق خجسته‌ای بود که امام خمینی (ع) فرموده بودند که انقلاب را باید صادر کنیم، سردار سلیمانی با تفکر بسیجی توانست نیرو تشکیل دهد و در سوریه‌ای که بیش از 90 درصد تحت تأثیر گروه‌های معاند بود به فضل خدا و حمایت‌های سردار سلیمانی قضیه برعکس شد و چهار درصد تحت نيروهای تکفیری قرار گرفت.

وی تصریح کرد: به واسطه سردار، داعش به زباله‌دان تاریخ پیوست، نیروهای مردمی نیاز به یک انسان متعهد، اخلاقی و معتقد داشتند که نیروهای مردم را علیه تکفیری‌ها منسجم کند.

جانشین فرمانده تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر (عج) اظهار کرد: حالا ما باید انتقام سردار سلیمانی را بگیریم همانطور که رهبر انقلاب از تعبیر انتقام سخت استفاده کرده است، ما باید پایبند به خون شهید سلیمانی باشیم و اینطور نباشد که دو روز بعد از خاکسپاری ایشان همه چیز را به فراموشی بسپاریم، آمریکا در مقاطع مختلف به ما ضربه زده است برای مثال در سال 65 ایرباس ما را زدند و مردم مظلوم به شهادت رسیدند و سال ۶۶ حادثه حجاج را رقم زد.

وی بيان کرد: امام خمینی (ره) همان زمان تأکید کردند که باید جواب بدهیم، اگر جواب داده بودیم به این مراحل نمی‌رسیدیم، باید توجه کنیم که کلیدواژه انتقام سخت آزمایش ملت است، اگر برخورد سهمگین و راهبردی اتفاق نیافتد ممکن است از آزمایش سرافراز بیرون نیاییم، دشمن باید جواب سنگينی را دریافت کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: