کد خبر: 3906729
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
ابوذکوان عشق زائدالوصف امام رضا(ع) به قرآن کریم را این‌ چنین توصیف کرده است «حضرت هر سه روز یک‌بار قرآن را ختم می‌کرد و آنگاه می‌فرمود: اگر می‌خواستم زودتر از سه روز آن را به پایان برسانم، می‌توانستم اما نخواستم چنین کنم، زیرا در موقع تلاوت به هر آیه که می‌رسیدم در آن فکر و اندیشه می‌کردم که درباره چه چیزی و در چه زمانی نازل شده است».

قرآن بهترین رسانه است

به گزارش ایکنا از قزوین، دیدار و گفت‌وگوی صمیمی مدیران رسانه‌های استان قزوین با خادمین رضوی به میزبانی خبرگزاری ایکنا قزوین ظهر امروز، 4 تیرماه در دفتر این خبرگزاری برگزار شد.

حجت‌الاسلام صنایعی، از اعضای کاروان «زیرسایه خورشید» در این جلسه گفت: هدف حضور کاروان زیرسایه خورشید در شهرها آشنایی مردم با معارف امام رضا(ع) است.

وی ادامه داد: توجه امام رضا(ع) به قرآن کریم برجسته است، ابوذکوان عشق زائدالوصف امام رضا(ع) به قرآن کریم را این‌ چنین توصیف کرده است «حضرت هر سه روز یک‌بار قرآن را ختم می‌کرد و آنگاه می‌فرمود: اگر می‌خواستم زودتر از سه روز آن را به پایان برسانم، می‌توانستم، اما نخواستم چنین کنم.»زیرا در موقع تلاوت به هر آیه که می‌رسیدم در آن فکر و اندیشه می‌کردم که درباره چه چیزی و در چه زمانی نازل شده است. بدین‌جهت در هر سه روز یک‌بار قرآن را به پایان می‌رسانم».

حجت‌الاسلام صنایعی با بیان اینکه قرآن کریم بهترین رسانه است، تصریح کرد: در آیه 6 سوره حجرات آمده است «ای مؤمنان، هرگاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید، مبادا از روی نادانی به قومی رنجی رسانید و سخت از کار خود پشیمان گردید»؛ بر اساس این آیه شریفه اگر فاسقی خبر آورد آن را بدون تحقیق نپذیریم. یکی از مشکلات جامعه جهانی امروز این است که خبرهای صحیح و دروغ با یکدیگر مخلوط شده‌اند.

این عضو کاروان زیر سایه خورشید با بیان اینکه قرآن کتاب جامع زندگی است و برای همه حرف دارد، گفت: هر کس در حیطه کار خود باید به قرآن مراجعه کند. بر اساس آیات قرآن کریم اهالی رسانه باید مؤمن باشند، اگر حساس نباشیم خودمان در آینده پشیمان خواهیم شد.

ماهان صفایی، مسئول کاروان زیرسایه خورشید در قزوین نیز در این جلسه بیان کرد: جشن‌های بین‌المللی زیرسایه خورشید از سال 87 با حرکت هشت کاروان آغاز شد و سال گذشته 86 کاروان به 31 استان و 6 کشور خارجی اعزام شدند که امسال به دلیل شیوع کرونا اعزام کاروان‌های خارجی لغو و 50 کاروان به استان‌ها و روستاهای کشور اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا توسط دبیرخانه مرکزی جشن‌های بین‌المللی زیرسایه خورشید طی نشست‌های مختلف با مسئولان بهداشتی، اجرایی و امنیتی پروتکل بهداشتی سخت‌تر از پروتکل وزارت بهداشت تهیه و به استان‌ها ابلاغ شد.

مسئول کاروان زیرسایه خورشید در قزوین عنوان کرد: در جشن‌های بین‌المللی زیرسایه خورشید برنامه‌ریزی‌ها بر اساس ظرفیت‌های موجود در هر استان و توسط تشکل‌های مردمی تدوین می‌شود که برنامه‌های استان قزوین نیز توسط تشکل شمس‌الشموس برنامه‌ریزی و به دبیرخانه ارسال شد.

وی اضافه کرد: استان قزوین ازجمله معدود استان‌هایی است که کاروان زیرسایه خورشید 10 روز در آن حضور دارد این در حالی است که این کاروان در دیگر استان‌ها هفت روز حضور دارد تا عطر بارگاه رضوی در کشور بپیچد.

صفایی تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا و محدودیت مسافرت امیدواریم سفیران خوبی برای حضرت باشیم و بعد از بازگشت نایب‌الزیاره همه خواهیم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: