کد خبر: 3997547
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه مردم از دروازه‌های بسیاری وارد اسلام می‌شوند، بیان کرد: اگر تاریخ را بررسی کنیم درمی‌یابیم که دروازه عدل، مهم‌ترین دروازه ورود مردم به اسلام است و الحمدالله نگاه عدالت محور در دستگاه قضایی افزایش یافته است و لازم است توجه ویژه‌ای به این معنای ارزشمند داشته باشیم چراکه برای مردم بسیار حائز اهمیت است و موجب پیشرفت در جامعه و حل مشکلات کشور می‌شود.

دروازه عدل، مهم‌ترین دروازه ورود مردم به اسلام است

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار کرد: خدای متعال فرمود کاری کنیم تا مردم برای برقراری قسط و عدل فعال باشند، نه اینکه اجبار شوند تا پای کار عدل بیایند بلکه با انگیزه‌های قلبی پرچم‌دار قسط و عدل باشند. الحمدالله مهندسی دستگاه قضایی همین سمت و سو را دارد.

وی خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین رئیسی تحولات جدیدی در دستگاه قضایی ایجاد و روح امید را در جامعه تقویت کرد و خلف صالح و همکار قدیمی او که پرونده‌های بزرگی را در کشور رسیدگی کرد، این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهد و این روند بسیار امیدوار کننده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تشریح برخی از آیات قرآن کریم یادآور شد: خدای متعال در آیه ۲۸ سوره کهف فرموده همواره خودت را با کسانی که دغدغه ایمانی دارند، همراه و هماهنگ کنید و مبادا لحظه‌ای از آن‌ها چشم بردارید چراکه این چشم برداشتن نشان می‌دهد شما راه دنیا را در پیش گرفته‌اید و توجه به این آیات شریف بسیار برای فضای کاری همه مسئولان، به ویژه عزیزان دستگاه قضایی مهم است.

وی با تأکید بر اینکه مردم از دروازه‌های بسیاری وارد اسلام می‌شوند، بیان کرد: اگر تاریخ را بررسی کنیم درمی‌یابیم که دروازه عدل، مهم‌ترین دروازه ورود مردم به اسلام است و الحمدالله نگاه عدالت محور در دستگاه قضایی افزایش یافته است و لازم است توجه ویژه‌ای به این معنای ارزشمند داشته باشیم چراکه برای مردم بسیار حائز اهمیت است و موجب پیشرفت در جامعه و حل مشکلات کشور می‌شود.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به برخی اتفاقات گذشته در استان قزوین که به اعتماد عمومی آسیب وارد کرد، یادآور شد: همه باید همت کنیم تا اعتماد آسیب‌دیده، به جامعه بازگردد چراکه اعتماد عمومی، بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی در هر جامعه‌ای است و باید آینده‌نگری نسبت به این معنا داشته باشیم و تلاش کنیم اعتماد مردم هرروز تقویت شود.

وی اظهار کرد: برای مردم استان قزوین این سؤال مطرح است که چرا تعداد قابل توجهی از همشهری‌های یک مسئول قضایی در استان قزوین که از یک استان دیگر بود، صاحب زمین‌های مرغوب و درجه یک کشاورزی قزوین شدند و تعدادی از این زمین‌ها را به تملک خودشان درآوردند؟ برای مردم ما مطرح است که چرا باید از نورآباد ممسنی تعدادی صاحب زمین‌های کشاورزی درجه یک قزوین باشند و زمین کشاورزی به زمین مسکونی تبدیل شود؟

امام جمعه قزوین افزود: کنار همان زمین‌هایی که این افراد به این شکل به تملک خودشان درآورده‌اند و ویلاهایی آن چنانی می‌سازند، کشاورزان برای ساخت یک سایه‌بان مشکل دارند و اجازه این کار را ندارند و این موضوع برای کشاورزان سؤال ایجاد می‌کند و اعتمادها از بین می‌رود.

وی تصریح کرد: هیچ غرض شخصی با کسی نداریم و خدا می‌داند دست همه خادمان عرصه قضائی که تعدادشان هم بسیار زیاد است می‌بوسیم و می‌دانیم یکی از پر زحمت‌ترین کارها، بر عهده این عزیزان است اما نباید اجازه داد یک نفر این همه زحمت و تلاش را ضایع و به اعتماد جامعه آسیب وارد کند.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: همه مسئولان استان قزوین و کشور برای تحقق عدالت آمادگی دارند و امیدواریم با اجرای دقیق عدالت و حل مشکلات جامعه، امید را در جامعه تقویت کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: