کد خبر: 4028538
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: هرجا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل مردم برای پیشبرد اهداف انقلاب استفاده کنیم بدون شک خروجی آن، متفاوت و اثرگذارتر خواهد بود.

مدیرکل بانوان استانداری قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، کبری علیخانی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین، شب گذشته، 24 دی در دیدار با شورای اندیشه‌ورز تشکل دخترانه نورا، وجود این تشکل در قزوین را نعمتی بزرگ دانست و اظهار کرد: این تشکل می‌تواند ضعف‌ها و مشکلاتی که مدارس و دانشگاه‌های ما نتوانستند دهد و به رشد دختران کمک کند.

وی افزود: زمانی که شاهد فعالیت‌های مردمی و رشد آن در جامعه هستیم به ساختن تمدن اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری بیشتر امیدوار می‌شویم. با وجود آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارد و همچنین تلاش‌های بی‌وقفه دشمن با دیدن چنین تشکل‌های مردمی انسان امیدوارتر می‌شود ولی این کارها باید با سرعت بیشتری انجام شود و گسترش پیدا کند.

مدیرکل خانواده و امور بانوان استانداری قزوین با بیان اینکه بیشترین امید و سرمایه‌گذاری که قرار است انجام دهیم بر روی توسعه و حمایت از فعالیت‌های مردمی اثرگذار در حوزه بانوان است خاطرنشان کرد: درست است که دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های دولتی وجود دارند اما این دستگاه‌ها باید به جای تصدی‌گری به دنبال تقویت گروه‌های مردمی برای ایفای نقش باشند. هرجا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل مردم برای پیشبرد اهداف انقلاب استفاده کنیم بدون شک خروجی آن، متفاوت و اثرگذارتر خواهد بود.

علیخانی تأکید کرد: تشکل‌های مردمی مذهبی همچون نورا که ظرفیت‌های مردمی قوی دارند می‌توانند با ورود به موضوع آسیب‌های اجتماعی، نقش مهمی را در حوزه زنان و دختران ایفا کنند. دختران در سنین نوجوانی اثرگذاری بسیاری از معلمان و مربیان خود می‌گیرند و بر همین اساس تشکل‌های مردمی اینچنینی می‌تواند اثر ماندگاری را بر نسل بگذارد.

وی بیان کرد: برخوردهای تشکیلاتی مناسب با این نسل از دختران به قدری مهم و اثرگذار است که می‌تواند سبک زندگی یک دختر را برای همیشه تغییر دهد و بر همین اساس مدیران تشکلات نباید نقش تشکل مردمی خود را کمرنگ بدانند. تشنگی و تمایل جذب دختران دانش آموز برای رسیدن به این مجموعه‌ها، می‌تواند در تغییر سبک زندگی آنها تأثیر گذار واقع شود.

علیخانی در پایان یادآور شد: مجموعه‌های فرهنگی در استان قزوین باید با پرهیز از رفتارها و اجرای برنامه‌های سطحی به صورت عمیق و اثرگذار برای بانوان و دختران امروز جامعه ما برنامه داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: