کد خبر: 4028539
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲

شهردار قزوین با بیان اینکه استاد یزدان‌پناه مفسر و معلم قرآن، اسطوره و پرچم‌دار دین اسلام در استان قزوین بود، گفت: ایشان در دوران دفاع مقدس در پشت خاک‌ریزها نیز همواره به فکر تربیت دینی و فرهنگی نیروهای جوان و انقلابی بود.

شهردار قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، مهدی صباغی، شهردار قزوین، شامگاه جمعه، ۲۴ دی در برنامه‌ای که به مناسبت سالگرد درگذشت «رضا یزدان پناه» مفسر و استاد برجسته قرآن در مسجد راه‌چمن برگزار شد، اظهار کرد: استاد یزدان‌پناه مفسر و معلم قرآن، اسطوره و پرچم‌دار دین مبین اسلام در استان قزوین بود و خدا را شاکرم که در جوانی شاگرد این شخصیت عرفانی و قرآنی بوده‌ام.

وی با بیان اینکه اگر کسی با اخلاص کار کند حتی پس از ۲۱ سال مردم برایش نکوداشت برگزار می‌کنند، تصریح کرد: یزدان‌پناه، یکی از بانیان و خیرین نامدار قزوینی است که بدون حمایت مالی خاصی، پایه و اساس این مسجد را بنا کرده است.

شهردار قزوین بیان کرد: استاد یزدان‌پناه در قبل، بعد و همچنین در طول دوران دفاع مقدس در پشت خاک‌ریزها نیز به فکر تربیت دینی و فرهنگی نیروهای جوان و انقلابی بود. این معلم قزوینی از جوانی تا آخرین لحظه‌های زندگی پر برکت خود، همواره به فکر تشویق و ترویج جوانان به دینداری بود. فاصله نگرفتن از قرآن و عترت از اعتقادهای سفت و سخت این مبارز دینی قزوینی بود که این اعتقاد باعث تقویت روحیه این مفسر قرآن در تربیت شاگردان قرآنی و انقلابی شد.

صباغی ادامه داد: استاد یزدان‌پناه یکی از درگذشتگان با آبروی قزوینی است که به علت همنشینی با قرآن در زمان حیات خود، همواره به فکر آگاه بخشی و بصیرت‌افزایی جوانان بود. قزوین زادگاه مبارزان و شخصیت‌های برجسته انقلابی است که راه آن‌ها باید ادامه‌دار باشد. راه حاج رضا یزدان پناه و سایر معلمان، مفسران دینی، ایثارگران و رزمندگان نامدار باید ادامه پیدا کند، چرا که دشمن در صدد ناکارآمد جلوه دادن دین در باور جوانان امروزی است.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد شعله دین را که بزرگان ما آن را روشن کرده‌اند، خاموش کند‌‌؛ اظهار کرد: امروز شاهد تهاجم فرهنگی گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف علیه کشور هستیم و باید هوشمندانه عمل و از باورهای عمیق دینی پاسداری کنیم. امروز حتی دشمن با لباس روحانیت و تحت عنوان اسلام انگلیسی روی کار آمده و در شبکه‌های معاندی که توسط برخی به ظاهر روحانیون اداره می‌شود سعی در ناکارآمد نشان دادن آرمان‌های انقلاب اسلامی دارد.

شهردار قزوین ادامه داد: خوشبختانه به علت گره‌خوردن اعتقادات مردم با قرآن و اهل‌بیت(ع) نقشه‌ها و تلاش‌های دشمن پیش نمی‌رود و همچنان ایرانی‌ها پایبند به نظام و انقلاب هستند.

صباغی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد سکولار بودن الگوی جوانان قرار گیرد؛ افزود: امید، بصیرت، اعتقاد و باورهای جوانان مورد هدف دشمن قرار گرفته است که با پایداری و پایبندی به نظام و همچنین ادامه دادن راه بزرگان دین و انقلاب می‌توانیم بصیرت جوانان را افزایش دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: