کد خبر: 4029031
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: طی ۹ ماهه سال جاری در شهرستان قزوین ۱۴ هزار و ۳۵۷ حامی با عضویت در طرح اکرام ایتام و محسنین در حمایت از یک هزار و ۳۵۷ فرزند یتیم و محسنین مشارکت داشته اند.

ایتام و محسنین

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد قزوین، حجت‌اله غلامی، قائم مقام کمیته امداد استان قزوین، بیان کرد: یکی از طرح‌های مورد استقبال از سوی مردم، اکرام ایتام و محسنین است که در این طرح حامیان به اندازه توان خود از حداقل ۱۰ هزار تومان کمک‌های خود را به فرزندان تحت حمایت اهدا می‌کنند.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: عضویت در این طرح هیچ تعهد قانونی و یا تکلیف اداری ایجاد نمی‌کند از این رو حامی در میزان پرداخت و نحوه پرداخت اختیار کامل دارد به این معنا که ممکن است یک ماه ۱۰ هزار تومان و یا یک ماه ۲ یا چند برابر و یا حتی یک ماه مبلغی واریز نکند.

وی توضیح داد: این عضویت براساس اعتقاد و باورهای افراد و به صورت اختیاری است و اگر کمیته امداد امام خمینی (ره) تبلیغی می‌کند تنها برای دعوت به مشارکت بیشتر در اجرای فرهنگ انفاق و نیکوکاری است.

غلامی اضافه کرد: در حال حاضر اقشار مختلف در این طرح عضویت دارند و برای فرزدان مورد حمایت شان مبالغ مختلف را اهداء می‌کنند البته برای انتخاب فرزند مورد حمایت ۲ راه وجود دارد که یکی از راه‌ها این است خود حامی براساس شناسنامه‌هایی که در اختیارش گذاشته می‌شود، اقدام به این کار می‌کند.

وی یادآور شد: روش دیگر هم این است که به مددکاران اعلام می‌شود تا فرزندی که مشکلات بیشتری دارد و یا در منطقه محروم‌تری است و یا اینکه بیماری و یا شرایط خاصی دارد، به عنوان فرزند مورد حمایت معرفی شود.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: از ابتدای سال تا پایان آذر ماه سال جاری در شهرستان قزوین ۱۴ هزار و ۳۵۷ حامی با عضویت در طرح اکرام ایتام و محسنین در حمایت از یک هزار و ۳۵۷ فرزند یتیم و محسنین مشارکت داشته‌اند.

وی افزود: مجموع کمک حامیان در این مدت بیش از ۱۷ میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان بوده است که این کمک‌ها به ۲ صورت نقد و غیرنقد بوده است البته برای کمک‌های نقدی شماره حساب مختص فرزند تحت حمایت به حامی داده می‌شود تا کمک‌ها به صورت مستقیم به حساب فرزند یتیم یا محسنین واریز شود.

غلامی یادآورشد: فرزندان یتیم کسانی هستند که از نعمت پدر یا پدر و مادر محرومند و فرزندان محسنین هم فرزندانی هستند که از نعمت پدر محروم نیستند ولی پدر به دلایلی چون سالخوردگی، بیماری صعب‌العلاج و غیره دارای مشکلات مختلفی است و تأمین هزینه‌های آن موانع و مشکلات بسیاری را برای معیشت خانواده ایجاد می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: