کد خبر: 4043517
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین از اهدای ۱۶۵ سری جهیزیه و ۱۷۰ کمک هزینه ازدواج به افراد زیرپوشش کمیته امداد استان قزوین خبر داد.

اهدای جهیزیه به نوعروسان نیازمند

به گزارش ایکنا از قزوین، محمد صیادی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین، در حاشیه مراسم اهدای ۱۶۵ سری جهیزیه به نوعروسان زیرپوشش کمیته امداد استان که چهارشنبه ۲۵ اسفند در کمیته امداد استان برگزار شد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۹۲۲ سری جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به ارزش بیش از ۱۳۲ میلیارد ریال بین مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان قزوین توزیع شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: امروز ۳۳۵ سری کمک جهیزیه و هدیه به ازدواج را داریم که از این میزان ۱۶۵ سری جهیزیه بوده که در قالب کالاهایی شامل یخچال، تلویزیون، اجاق گاز و جاروبرقی به ارزش ۲۰ میلیون تومان تحویل مددجویان می شود.

وی بیان کرد: ۱۷۰ کمک هزینه ازدواج را هم داریم که به صورت کشوری و با سرانه ۱۰ میلیون تومان به حساب مددجویان واریز می شود.

صیادی خاطرنشان کرد: در بحث اهدای جهیزیه و کمک هزینه ازدواج نسبت به سال گذشته به لحاظ تعداد ۱۱ درصد و به لحاظ ریالی ۲۰۶ درصد رشد را شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: با توجه به نیازسنجی که در نیمه اول اسفند ماه صورت گرفت، ۳۴۵ نفر احصا کردیم که پشت نوبتی بودند و ۱۰ نفر باقی مانده است البته در حوزه جهیزیه درخواست ها مانند چشمه جوشان بوده و به ویژه در ایامی نظیر اعیاد شاهد برگزاری مراسم عقد هستیم که افراد اگر مدارک لازم را به ما تحویل دهند ما برای اینها برنامه داریم و کمک جهیزیه را برای این افراد خواهیم داشت.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: یکی از سرفصل های خدمت ما بحث اهدای جهیزیه است و در این حوزه محدودیتی وجود ندارد و به ازدواج مجدد هم این مساعدت صورت می گیرد.

وی یادآور شد: در سال گذشته ۸۴۶ سری جهیزیه به ارزش ۴۶ میلیارد ریال بین نوعروسان زیرپوشش کمیته امداد استان قزوین توزیع شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: