کد خبر: 4056832
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱

۵ دلیل مهم طلاق‌ در قزوین

سرپرست اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: ۷۵ درصد طلاق‌ها در استان قزوین توافقی است و علت عمده درخواست طلاق به ترتیب اولویت در سطح استان مربوط به اعتیاد، خیانت، کمبود مهارت‌های سازگارانه، پایین بودن آستانه تحمل و دخالت اطرافیان است.

۵ دلیل مهم طلاق‌ در قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین، علی دهباشی‌پور، سرپرست اداره کل بهزیستی استان قزوین، با اشاره به طرح کنترل طلاق در قزوین، تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور در راستای عمل به تبصره بند ۱۶ قانون حمایت از خانواده و نیز ماده ۷۸ و ۱۰۴ برنامه ششم توسعه و در تعامل با قوه قضاییه و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، سامانه تصمیم را باهدف پذیرش و ارائه خدمات مشاوره‌ای به زوج‌های متقاضی طلاق راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: در واقع متقاضیان طلاق قبل از ورود به دادگاه، خدمات مشاوره‌ای تخصصی دریافت می‌کنند، کارشناسان به‌صورت مشترک در قالب تیم پنج‌نفره متشکل از غربالگر، روان‌شناس، مددکار و مشاور حقوقی و مذهبی واجد شرایط به بررسی اختلالات و مشکلات متقاضیان طلاق در ابعاد گوناگون می‌پردازند.

سرپرست اداره کل بهزیستی قزوین اظهار کرد: متقاضیان طلاق باید از طریق سایت زمان http://www.zaman.behzisti.net درخواست خود را ثبت کنند، ضمن انتخاب استان و شهرستان محل اقامت خود برای درخواست و گرفتن زمان جهت مراجعه حضوری اقدام کنند.

وی تأکید کرد: کارشناسان سامانه تصمیم با ایجاد زمینه‌های لازم و حفظ انسجام خانواده برای برقراری صلح و سازش در بین زوج‌ها تلاش می‌کنند، درصورتی‌که طلاق آخرین راه‌حل زوج‌ها باشد به‌منظور کاهش عوارض و آسیب‌های ناشی از آن، توصیه‌ها و رهنمودهای لازم دررابطه‌با دوران پس از طلاق، نحوه ارتباط و چگونگی سرپرستی فرزندان پس از طلاق به افراد ارائه می‌شود.

دهباشی‌پور بیان کرد: در حال حاضر ۱۲ مراکز ارزیابی غربالگری روانی و اجتماعی در زمینه سامانه‌های تصمیم فعالیت دارند و خدمات ارائه می‌دهند، همچنین طرح کنترل و کاهش طلاق نیز در دستور کار بهزیستی قزوین قرار دارد.

وی با اشاره به تعداد پرونده‌های ثبت شده متقاضیان طلاق در یک سال گذشته، گفت: ۳۰۲۲ پرونده در این مدت ثبت شده که از این میزان، ۴۱۰ پرونده مورد سازش قرار گرفته است. تعداد پرونده‌های سازش نشده به ۲۱۷۱ پرونده رسیده است.

سرپرست اداره کل بهزیستی قزوین اظهار کرد: ۷۵ درصد طلاق‌ها در استان قزوین توافقی است و علل عمده درخواست طلاق به ترتیب اولویت در سطح استان مربوط به اعتیاد، خیانت، کمبود مهارت‌های سازگارانه، پایین بودن آستانه تحمل و دخالت اطرافیان است.

وی بیان کرد: میانگین سنی زوج‌های متقاضی طلاق در سطح استان ۲۰ تا ۳۰ سال است، زوج‌هایی که پنج سال یا بیشتر از زندگی مشترک آن‌ها گذشته باشد بیشترین افراد متقاضیان طلاق هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :