کد خبر: 4059510
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴

مسئول ستاد جشن‌های مردمی و معنوی «زیر سایه خورشید» استان قزوین از برپایی این مراسم برای نهمین سال متوالی در قزوین خبر داد.

جشن زیر سایه خورشید در قزوین

ساسان کرمی، مسئول ستاد جشن‌های مردمی و معنوی زیر سایه خورشید استان قزوین، در گفتگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: امسال پانزدهمین سال برگزاری جشن‌های مردمی و معنوی زیر سایه خورشید در سراسر کشور و نهمین سال متوالی برگزاری این جشن‌‌ها در استان قزوین است.

وی افزود: همه در این ایام در انتظار خادمان امام رئوف به‌عنوان سفیران امام رضا(ع) هستند چراکه جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید در این سال‌ها سنگ بنای مفهوم و حقیقتی به نام زیارت از راه دور و اتصال قلوب دلدادگان و عاشقان حضرت رضا(ع) به امام را از فرسنگ‌ها دورتر از مرقد شریف حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) نهادینه کرده است.

کرمی تصریح کرد: بیش از پنج ماه از هماهنگی‌های این جشن‌های مردمی در استان می‌گذرد، والاترین رسالت کاروان‌های زیر سایه خورشید حضور در دورترین نقاط از مراکز استان‌ها و روستاهای صعب‌العبوری است، آنجا که مردم امکان سفر به مشهد و زیارت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) را ندارند.

وی در پایان از راه‌اندازی فراخوان ملی ایده نیز خبر داد و بیان کرد: پویش «هر چه دارم از تو دارم» از دیگر برنامه‌های این دهه در استان قزوین است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: