کد خبر: 4064096
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶

آزادی یک زندانی به مناسبت میلاد امام رضا(ع) در قزوین

رئیس کل دادگستری استان قزوین از آزادی یک زندانی پس از ۱۳ سال به مناسبت میلاد امام رضا(ع) و دهه کرامت خبر داد.

آزادی زندانیان

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، علی شعبانی، رئیس کل دادگستری استان قزوین، در مراسمی که برای آزادی یک زندانی پس از ۱۳ سال برگزار شد، گفت: این مددجو به دلیل عجز از تودیع دیه در زندان به سر می‌برد که پس از ۱۳ سال با تلاش‌های دادستانی شهرستان تاکستان، انجمن حمایت از زندانیان، ستاد مردمی دیه استان و کمک‌های مالی خیرین و به مناسبت میلاد با سعادت امام رضا(ع) از زندان آزاد شد.

وی افزود: این مددجو در طی مدت تحمل حبس به دلیل عجز از تودیع وثیقه قانونی از هیچگونه مرخصی بهره‌مند نشده بود، که به برکت دهه کرامت شرایط بازگشت مجدد به جامعه برای او فراهم شد.

مقام ارشد قضایی استان همچنین بیان کرد: بر اساس اعلام مدیرکل زندان‌های استان، مددجوی موصوف در طی مدتی که در زندان تحمل حبس می‌کرد، رفتار بسیار مناسبی از خود نشان داده و در برنامه‌های اصلاحی زندان نیز مشارکت فعال داشته که همین موضوع موجب گردید تا همه برای آزادی او تلاش کنند.

وی در ادامه تأکید کرد: یکی از سیاست‌های اصلی قوه قضاییه کاهش جمعیت کیفری است و در همین راستا دستگاه قضایی استان تمام تلاش خود را به کار گرفته، تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی شرایط اصلاح برخی مجرمان را در درون جامعه و کنار خانواده فراهم کند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های دستگاه قضا این است که وقتی فردی در زندان گرفتار می‌شود از همان روز برای آزادی او نیز تلاش کند زیرا بر این باوریم که زندان همیشه جای مناسبی برای اصلاح نیست، بلکه گاهاً باید فرد مجرم در کنار جامعه اصلاح شود. البته این نگاه شامل مجرمان به عادت، خشن و سابقه‌دار نخواهد بود، بلکه برخورد سخت و بدون اغماض در انتظار آنها است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha