کد خبر: 4067059
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰

تبلیغ؛ پنجره نورانی حوزه‌علمیه به روی جامعه است

مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: تبلیغ پنجره‌ای نورانی رو به جامعه‌ است و نتایج و خروجی حوزه‌علمیه برای جامعه، توسط مبلغین آشکار می‌شود.

سبحانی نیا مدیر حوزه علمیه قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، حجت‌الاسلا‌م‌والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، مدیر حوزه علمیه قزوین، در نشست خبری با اصحاب‌رسانه که روز دوشنبه ششم تیرماه ۱۴۰۱ در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه علمیه استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: نتایج و خروجی حوزه‌علمیه برای جامعه، توسط مبلغین آشکار می‌شود که طی همکاری با آموزش و پرورش در طرح طلاب‌امین قریب به ۲۸۰ نفر از خواهران و برادران طلبه مشغول تبلیغ و تبیین مبانی دین هستند که با استقبال مسئولین این سازمان روبه‌رو شده است.

مدیر حوزه علمیه استان‌قزوین خبر داد: مجوز دبیرستان معارف‌اسلامی وابسته به حوزه علمیه توسط اداره آموزش و پرورش صادر شده است که از ابتدای مهرماه سال جاری، دانش آموزان پسر متوسطه دوم با ظرفیت محدود ۲۵ نفر می‌توانند آموزش خود را در این مدرسه آغاز کرده و دیپلم رسمی از آموزش و پرورش دریافت کنند.

وی همچنین با اشاره به اخذ مجوز ارتباطات و امور بین‌الملل برای حوزه علمیه استان قزوین خاطرنشان‌کرد: استان قزوین پنجمین استان بعد از استان‌های تهران، اصفهان، فارس و تبریز است که توانسته به مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل مجهز شود که زیرمجموعه آن مرکز آموزش‌زبان حوزه علمیه برای طلاب است.

این مسئول ادامه‌داد: تاکنون چهار زبان‌خارجی انگلیسی، عربی، اسپانیایی و روسی برای طلاب حوزه‌علمیه در این مرکز تدریس شده که به زودی زبان فرانسه نیز بر آن افزوده خواهد شد. تا در آینده، توریست‌ها بتوانند در بازید از مراکز مذهبی با حضور طلاب مسلط به زبان خارجی بر دانش معنوی خود بیافزایند و نیز این طلبه‌ها می‌توانند برای تبلیغ دین مبین اسلام به کشورهای خارجی اعزام شوند

وی بیان کرد: تبلیغ پنجره‌ای نورانی رو به جامعه‌ است و نتایج و خروجی حوزه‌علمیه برای جامعه، توسط مبلغین آشکار می‌شود.

مدیر حوزه‌علمیه استان‌قزوین گفت: کتابخانه تخصصی امام‌صادق(ع) با بیش از ۸۰ هزار عنوان کتاب، محل رجوع محققین و متخصصین دانشگاهی و حوزه‌های علمیه است که به آبروی حوزه علمیه تبدیل شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha