کد خبر: 4088614
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲

مدیر جدید حوزه علمیه قزوین معارفه شد

مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید حوزه علمیه قزوین امروز هفتم مهر ماه در سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

حوزه علمیه قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اصغر عرفانی، مدیر جدید حوزه علمیه قزوین، در مراسم تکریم و معارفه مدیران جدید و سابق حوزه علمیه قزوین که امروز هفتم مهر در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: طلاب و اساتید برای عرصه فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش دارند و در این مسیر با روحیه جهادی حرکت می‌کنند.

وی با تصریح بر اینکه در جهاد عقب‌نشینی مقابل دشمنان به استثنای تغییر تاکتیک و سنگر حرام است، خاطرنشان‌ کرد: باید تمامی توان‌ موجود در حوزه علمیه به روز شده و جزیره‌ها به دریا تبدیل شوند تا فرهنگ توحیدی را به جامعه سرازیر کنند.

مدیر جدید حوزه علمیه استان قزوین بیان کرد: دشمن و استکبار جهانی هویت نسل فعلی و آینده جمهوری اسلامی را نشانه گرفته است و در این میان باید حوزه علمیه نقش‌آفرینی داشته باشد؛ با توجه به برنامه پنج‌ساله و سند چشم‌انداز حوزه علمیه باید برنامه‌های ویژه‌ای را تعریف کنیم.

وی بیان کرد: در روش مدیریتی جدید معکوس عمل خواهیم کرد، پیش از این واحدهای آموزشی و طلاب به مرکز مدیریت مراجعه داشتند اما تصمیم بر این داریم که معکوس عمل کنیم و با نیروهای ستادی از مدارس و طلاب بازدید کرده تا در صورت مشاهده چالش و آسیب آن را حل کنیم.

عرفانی اشاره کرد: انگیزه برای فعالیت علمی، تربیتی و پژوهشی کاسته شده است لذا باید ظرفیت‌های انگیزشی را تقویت کنیم. همچنین با استفاده از هنر مدیریت باید تمام وضعیت‌ها را کنار هم قرار دهیم تا هم‌افزایی ایجاد شود و طلبه‌ها به میدان آیند و حوزه نیز به اصالت خود بازگردد.

این مسئول تشریح کرد: حوزه علمیه علاوه بر شخصیت‌های برجسته قرون گذشته در عصر جدید مفاخر بسیاری داشته است که با استفاده از ظرفیت مفاخر جدید می‌توان سرعت قطار پیشرفت حوزه علمیه را افزایش داد از جمله مفاخر عصر جدید می‌توان به علمایی همچون آیت‌الله زرآبادی، آیت‌الله تنکابنی، آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی، آیت‌الله سامت، آیت‌الله مظفری، آیت‌الله ابوترابی، آیت‌الله تاکندی و آیت‌الله باریک‌بین اشاره کرد.

پیشینه درخشان حوزه علمیه قزوین 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، مدیر سابق حوزه علمیه قزوین نیر در این برنامه خاطرنشان کرد: پیشینه حوزه علمیه قزوین بسیار درخشان بوده و قابل‌ انکار نیست و مقام معظم رهبری در سفر خود به قزوین عنوان داشتند زمانی که بسیاری از شهرها قریه بیش نبودند نام علمای قزوین را در کتاب‌ها آورده‌اند.

وی بیان کرد: باید حوزه علمیه قزوین را به جایگاه پیشین خود نزدیک کنیم و اگر این امر با همراهی دست‌اندرکاران و فعالان این حوزه اتفاق بیفتد آن زمان شاهد رشد و تعالی سریع‌تر آن خواهیم بود. با ارتقای طلاب خواهیم توانست لوکوموتیو حوزه علمیه را به حرکت درآوریم و شاهد رشد حداکثری آن باشیم.

مدیر سابق حوزه علمیه استان قزوین تصریح کرد: کسی که به عنوان رئیس حوزه علمیه منصوب می‌شود به اعتماد و حمایت مسئولان و تبعیت کارشناسان نیاز دارد و اگر این ۲ مقوله محقق شود موفقیت‌های مدیر چند برابر افزایش پیدا خواهد کرد؛ مدیری که مقام مافوقش او را مورد حمایت قرار ندهد دیگر سخن، حکم و فعالیت او در بدنه نافذ نخواهد بود در نتیجه تبعیت زیرمجموعه حاصل نخواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha