برگزاری مرحله استانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در قزوین
کد خبر: 4169627
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰

برگزاری مرحله استانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در قزوین

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین از برگزاری مرحله استانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی دهه سوم آبان در قزوین خبر داد.

جشنواره قصه گویی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین، سیدعلی اکبر موسوی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین، با بیان اینکه مرحله استانی بیست‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی دهه سوم آبان در قزوین برگزار می‌شود، گفت: شعار امسال این جشنواره «با قصه لبخند بسازیم» است.

وی ادامه داد: ایجاد نشاط و امید در جامعه، بهره‌برداری از ظرفیت هنر قصه‌گویی در ارتقای بینش و تربیت کودکان و نوجوانان، شناسایی و رشد استعدادهای علاقه‌مندان به این هنر و همگانی و مردمی‌سازی جریان قصه‌گویی از اهداف جشنواره است.

این مسئول قصه را مؤلفه‌ای اساسی و بنیادین در شکل‌گیری بسیاری از محتواهای تربیتی و فرهنگی دانست که از دیرباز در دین مبین اسلام و تمدن‌های بشری مورد استفاده و توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با اشاره به ثبت ملی هنر قصه‌گویی در سال جاری و پیشینه کانون در برگزاری این جشنواره در ربع قرن گذشته، محورهای انتخاب شده برای موضوع قصه‌گویی را از نقاط قوت جشنواره امسال برشمرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین با اشاره به اینکه رویکردهای نوین ویژگی بارز جشنواره امسال است، اختصاص یک محور به قصه‌ کارآفرینان را فرصتی برای فرهنگ‌سازی و ترویج اهمیت حوزه تولید و اشتغال در جامعه دانست.

وی گفت: قصه‌های قرآنی، دینی و مذهبی، روایت اراده (قصه‌ کارآفرینان و صاحب‌نامان عرصه‌ی کار و تلاش)، قصه‌های نامداران (روایت اسطوره‌ها با نگاه به آئین‌های دینی و ایرانی و معرفی شخصیت‌های نامدار ایرانی، قهرمانان، نامداران و پهلوانان ایران‌زمین از آغاز تا امروز و از فردوسی تا سردار سلیمانی، شهدا، ایثارگران و جهادگران) و قصه‌های آزاد، چهار  محور جشنواره امسال است.

رئیس جشنواره قصه‌گویی در استان قزوین  از همه علاقه‌مندان به هنر قصه‌گویی در سراسر استان دعوت کرد تا با شرکت در این جشنواره مانند سال‌های گذشته برای استان فرهنگ‌پرور و هنرخیز قزوین افتخارآفرینی کنند.

وی زمان برگزاری مرحله استانی این جشنواره در استان قزوین را از ۲۰ تا ۲۲ آبان اعلام و بیان کرد: مهلت ثبت‌نام و بارگذاری آثار در سایت جشنواره به نشانی (WWW.KANOONFEST.IR) تا دهم آبان تعیین شده است.

انتهای پیام
captcha