کد خبر: 4213110
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۹
مدیرکل حج و زیارت قزوین:

وحدت مسلمانان از مهمترین رهاوردهای اجتماعی حج است

بشیر سلیمی گفت: از مهمترین رهاوردهای اجتماعی حج، وحدت مسلمانان است، چرا‌که حاجیان در حج از وضعیت همدیگر اطلاع پیدا می‌کنند و از نقشه‌های دشمنان برای مسلمانان آگاه می‌شوند.

سلیمی مدیرکل حج و زیارت قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، بشیر سلیمی، مدیرکل حج وزیارت استان قزوین، شب گذشته، 10 اردیبهشت‌ماه در مراسم طرح مودت مدیران کاروان‌های حج و زیارت قزوین که در سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار شد، گفت: مهمترین دستاورد حج برای حاجیان، آمرزش گناهان و تحول و دگرگونی برای آن‌هاست.

وی اظهار کرد: حج لبیک به دعوت و نداى حضرت ابراهيم(ع) است كه پس از بنای بيت‌الله الحرام، هر سوار و پياده‌اى را از هر گوشه عالم به اداى مناسک حج و زيارت كعبه فرا می‌خواند. درواقع حج فريضه‌‏اى ويژه و منحصر به‌فرد و جامع در معارف الهى و دربرگيرنده تمامى عبادات است.

مدیرکل حج و زیارت استان قزوین بیان كرد: حج مانند زكات و خمس، عبادتى مالى، همچون نماز عبادتى بدنى و قولى، همچون جهاد عبادتى عملى و وجودى و همچون روزه عبادتى امساكى است و نشانه عبوديت محض و خضوع و خشوع خالص در پيشگاه حضرت حق است، از اين‌رو اين عمل برآورنده مهم‌ترين آرزوى بشر، يعنى فلاح و رستگاری است.

سلیمی گفت: در حج تمتع همه چیز به نیت افراد بستگی دارد و تمام مناسک حج نشانه‌ و رمز دارد، هر عبادتی در شرایطی مورد قبول درگاه خداوند متعال قرار می‌گیرد که انسان به قصد رضای خدا و رسیدن به قرب او انجام بدهد. در حقیقت خلوص نیت است که شرط قبولی عبادت و طاعت ما به حساب می‌آید و سایر اعمال ما را به تبع خود، ناب و خالصانه می‌کند.

انتهای پیام
captcha