تکمیل «باغ موزه دفاع مقدس» قزوین تسریع شود
کد خبر: 4214389
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۹

تکمیل «باغ موزه دفاع مقدس» قزوین تسریع شود

استاندار قزوین گفت: باغ موزه فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین باید با سرعت بیشتری تکمیل شود تا قرارگاهی برای اقشار مختلف جامعه باشد.

باغ موزه دفاع مقدس قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین، در نشست شورای هماهنگی دفاع مقدس، که ظهر امروز ۱۸ اردیبهشت در استانداری قزوین برگزار شد، گفت: اقداماتی که با پیگیری‌ها و تلاش اداره کل حفظ نشر و آثار دفاع مقدس انجام شده، آهنگ رسیدن به زیرساخت‌های فرهنگی در استان را سرعت بخشیده و نشان می‌دهد که روند فعلی بهتر از گذشته پیش می‌رود.

وی ادامه داد: در کنار اقدامات زیرساختی باید بر توسعه مفاهیم دفاع مقدس و آرمان‌های شهدا تمرکز جدی داشته باشیم و بخش قابل توجهی از این امر از سوی ارگان‌ها، نهاد‌های نظامی و اجرایی استان صورت می‌گیرد، باغ موزه فرهنگی دفاع مقدس استان قزوین باید با سرعت بیشتری تکمیل شود تا قرارگاهی برای اقشار مختلف جامعه باشد.

استاندار قزوین به چهره‌های شاخص شهدا در استان قزوین اشاره و بیان کرد: چهره‌های شاخص بزرگی در استان قزوین وجود دارد که از همین خاک برخاستند و آسمانی شدند و باید به صورت ویژه تشکل‌ها با اجرای طرح‌هایی در راستای آشنایی دانش‌آموزان و دانشجویان با این الگو‌ها فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه ساخت فیلم و سریال و چاپ کتاب در خصوص ارزش‌های دفاع مقدس می‌تواند اثرگذاری بالایی داشته باشد، اظهار کرد: بنیاد حفظ نشر و آثار دفاع مقدس با همراهی آموزش و پرورش استان می‌تواند با تشکیل گروه دختران شهید بابایی با الگو گرفتن از ایده طرح دختران شهید حاج قاسم اثرگذاری بالایی را ایجاد کند.

اعلایی در پایان بیان کرد: طراحی گلزار شهدای قزوین به عنوان یک ظرفیت اثرگذار در جنوب شهر انجام شده که بخشی از آن نیازمند مساعدت شهرداری قزوین است تا ساماندهی مزار شهدا متناسب و زیبنده استان باشد.

انتهای پیام
captcha