۷۲ گروه سرود در استان قزوین فعالیت دارند
کد خبر: 4220380
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۱

۷۲ گروه سرود در استان قزوین فعالیت دارند

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین با بیان اینکه در شهر قزوین ۷۲ گروه سرود داریم، گفت: یکی از برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان قزوین برگزاری جشنواره و دوره توانمندسازی گروه‌های سرود است که در برگزاری این دوره درصدد هستیم که گروه‌های سرود به صورت اصولی آموزش ببینند.

گروه سرود

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رئوف تقوی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین، در دیدار با مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، گفت: از گذشته بین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری با مساجد و ستاد هماهمگی کانون‌های مساجد تعامل وجود داشته است و با توجه به برنامه‌های ستاد، درصدد هستیم تا این تعامل را داشته باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزاری جشنواره و دوره توانمندسازی گروه‌های سرود است که در برگزاری این دوره درصدد هستیم که گروه‌های سرود به صورت اصولی آموزش ببینند و در شهر قزوین ۷۲ گروه سرود داریم که کمتر از ۱۰ مورد تولید اثر دارند. البته سرود خود فعالیت ماندگار نیست بلکه وسیله‌ای برای جذب اولیه است و باید برنامه‌ای برای جذب کودکان و نوجوانان به فعالیت‌های فرهنگی داشته باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین تصریح کرد: انتهای کار دوره توانمندسازی گروه‌های سرود، جشنواره‌ای در شهریور ماه برگزار می‌شود و از همین روی هم با ارگان‌هایی که در زمینه سرود کار کردند، نشست‌هایی را داریم که این جشنواره به صورت مشارکتی برگزار شود. برای این منظور با بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل اوقاف و امور خیریه نشست‌هایی داشتیم تا موضوعاتی که متناسب هر دستگاهی است را جمع‌آوری کنیم. سازمان فرهنگی ورزشی هم با توجه به اینکه در حوزه سرود فعالیت داشته و جشنواره‌هایی را برگزار کرده می‌تواند مشارکت ویژه‌ای داشته باشد.

تقوی در پایان اظهار کرد: موضوع دیگر برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت است که این آمادگی وجود دارد در برنامه‌هایی که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برگزار می‌کند، از ظرفیت کانون‌ها که در سطح شهر به صورت گسترده فعالیت دارند، استفاده کند و در واقع بسیاری از جشنواره‌ها را می‌شود در ایام تابستان و همچنین در طول سال به صورت مشترک با کانون‌ها برگزار کرد.

انتهای پیام
captcha