گفتگو با عوامل مجموعه تلویزیونی «وارش»

گفتگو با عوامل مجموعه تلویزیونی «وارش»

به بهانه پایان پخش سریال تلویزیونی پرمخاطب «وارش» از شبکه سوم سیما، خبرگزاری ایکنا به گفتگو با احمد کاوری، کارگردان و نیلوفر شهیدی، بازیگر این مجموعه تلویزیونی نشست.
مصاحبه ایکنا با سعید مظفری

مصاحبه ایکنا با سعید مظفری

سعید مظفری، دوبلور پیشکسوت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایکنا به سؤالاتی از ۵۰ سال سابقه حرفه‌ای و زندگی شخصی خود پاسخ داد.
مصاحبه با پوران درخشنده

مصاحبه با پوران درخشنده

پوران درخشنده،‌ متولد ۷ فروردین۱۳۳۰، کرمانشاه، فیلمساز، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان پیشکسوت ایرانی است. وی فارغ‌التحصیل سینما با گرایش کارگردانی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما و دارای لوح افتخار درجه یک هنری معادل دکتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران است. درخشنده از فیلمسازان دغدغه‌مند اجتماعی است که رویکرد بیشتر آثار او خانواده،‌ کودک و مسایل اجتماعی است. به انگیزه بررسی نقش سینما و کارکردهای خانواده‌محوری آن ایکنا با این فیلمساز به گفتگو نشسته است.
مصاحبه با رسول رسولی‌پور، استاد دانشگاه خوارزمی

مصاحبه با رسول رسولی‌پور، استاد دانشگاه خوارزمی

رسول رسولی‌پور، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی و پسا دکترای فلسفه دین از دانشگاه نوتردام آمریکا و همچنین استاد مدعو این دانشگاه است. در آستانه سال نو میلادی و به انگیزه گفتگو درباره نقش ادیان در صلح جهانی به گفتگو با این پژوهشگر برجسته حوزه فلسفه دین و گفتگوی ادیان نشسته‌ایم.
مصاحبه با علیرضا شجاع‌نوری

مصاحبه با علیرضا شجاع‌نوری

علی‌رضا شجاع‌نوری (زاده ۱۳۳۴ در شیراز) بازیگر و تهیه‌کننده اهل ایران است. وی دارای مدرک زیست‌شناسی از دانشگاه شهید بهشتی و ادبیات ایتالیایی از دانشگاه تهران است. شجاع‌نوری در آثار ماندگاری همچون فیلم سینمایی روز واقعه،‌ شیر سنگی، تردید و محمد رسول الله(ص) حضور داشته‌ است. او همچنین بازیگر نقش سلمان در سریال در حال ساخت سلمان فارسی است.
مصاحبه با منوچهر والی‌زاده

مصاحبه با منوچهر والی‌زاده

منوچهر والی‌زاده، مدیر دوبلاژ، دوبلور، بازیگر و گوینده رادیو است. او در سال ۱۳۱۹ در تهران متولد شد و در ۱۳۳۸ یعنی از دوره دبیرستان بعد از اجرای چند تئاتر آماتور به تئاتر تهران راه یافت و در یک نمایشنامه به کارگردانی «منیر امیر آسوری» نقش کوتاهی را به عهده گرفت. بعد از آشنایی با منصور متین که از هنرمندان تئاتر و دوبلاژ فیلم بود، به استودیوی «شاهین فیلم» برای دوبله دعوت شد و پس از همکاری در چند فیلم کوتاه، به استاد علی کسمائی معرفی شد و چندین سال در خدمت ایشان کارآموز بود. بعد از مدتی نقش اول در فیلم «دختر بنفشه فروش» را به عهده گرفت. او تا سال ۱۳۵۷ در حدود ۱۸ فیلم سینمایی بازی کرد. والی‌زاده به جای بسیاری از بزرگان سینمای جهان سخن گفته‌ و ۶۰ سال از عمرش را در هنر دوبله سپری کرده است.
مصاحبه با چنگیز جلیلوند

مصاحبه با چنگیز جلیلوند

چنگیز جلیلوند دوبلور؛ مدیر دوبلاژ و هنرپیشه با حضور در خبرگزاری ایکنا به سؤالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ گفت.
نشست نقد و بررسی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان»

نشست نقد و بررسی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان»

جلسه نقد و بررسی فیلم سینمایی «آخرین داستان» با حضور اشکان رهگذر، کارگردان این مجموعه و استاد اکبر زنجان‌پور، بازیگر و صداپیشه این اثر در خبرگزاری ایکنا برگزار شد.
مصاحبه با ماموستا ملاقادر قادری

مصاحبه با ماموستا ملاقادر قادری

ماموستا ملاقادر قادری، امام جمعه پاوه با حضور در خبرگزاری ایکنا به سئوالات خبرنگار این خبرگزاری پاسخ گفت.
مصاحبه با آیت‌الله محمدعلی تسخیری

مصاحبه با آیت‌الله محمدعلی تسخیری

آیت‌الله محمدعلی تسخیری (زاده ۲۷ مهر ۱۳۲۳ ،نجف)، روحانی شیعه ایرانی،رئیس پیشين مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نماینده استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و مشاور عالی رهبر ایران در امور جهان اسلام است.
1