کد خبر: 3851559
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، گفت: از نیازهای مؤثر و جدی نیازمندان که کمک در آن زمینه به ارتقای مؤثر و جدی زندگی نیازمندان منجر می‌شود، کمک‌های فرهنگی و اشتغال است.

«فعالیت فرهنگی و اشتغال‌زایی» اولویت کمک به نیازمندان است

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) را در عرصه‌های مختلف دانست و بیان کرد: یکی از خدمات این نهاد پرداخت کمک معیشت به نیازمندان است که تمامی منابع این کمک از طریق منابع داخلی کمیته امداد تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: براساس آخرین آمار 21 هزار و 507 خانوار که 34 هزار و 803 نفر را شامل می‌شود، از کمیته امداد استان قزوین کمک معیشت دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: خانواده‌های مددجو دارای مشکلات مختلفی هستند و باید گفت که یکی از بدیهی و عادی‌ترین نیاز آن‌ها دریافت کمک معیشت است.

وی افزود: از نیازهای مؤثر و جدی نیازمندان که کمک در آن زمینه به ارتقای مؤثر و جدی زندگی نیازمندان منجر می‌شود، کمک‌های فرهنگی و اشتغال است.

مؤمنی بیان کرد: وقتی خانواده‌ای دارای درآمد نباشد، هیچ‌گاه به کمک‌های مقطعی به‌ سوی زندگی پایدار حرکت نمی‌کند ازاین‌رو موضوع اشتغال‌زایی مددجویان رویکردی است که به‌طورجدی دنبال می‌شود.

وی افزود: خانواده با درآمد و استقلال مالی دارای عزت خواهد بود ازاین‌رو ایجاد اشتغال از طریق کمک به حضور مددجویان در عرصه‌های اشتغال و یا معرفی آن‌ها به کارفرمایان جویای نیروی کار رویکردی است که برای فقرزدایی دنبال می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: برای این منظور بسته تشویقی برای کارفرمایان در نظرگرفته شده که در صورت جذب مددجویان به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی افزود: کمک فرهنگی گام دیگری است که برای رفع محرومیت و فقرزدایی پایدار دنبال می‌شود، اگر امکان تحصیل شایسته برای فرزندان نیازمندان فراهم شود، فقر در خانواده آن‌ها باقی نمی‌ماند بلکه فرزندی که طعم تلخ فقر را چشیده است، با انگیزه و اعتقاد جدی‌تری برای حضور شایسته‌تر در جامعه اقدام می‌کند.

مؤمنی عرصه‌های کمک‌رسانی به نیازمندان را نیز گسترده دانست و گفت: همان‌طور که نیاز مددجویان متفاوت و متنوع است، عرصه‌های خدمت‌رسانی نیز متفاوت است ازاین‌رو کسی که توانایی به‌کارگیری نیروی کار را دارد می‌تواند برای اشتغال یک نیازمند گام بردارد.

وی بیان کرد: کمک به خرید کتب کمک آموزشی، کمک به تأمین هزینه کلاس‌های تقویتی، تأمین سیار نیازهای تحصیلی و کمک‌های از این دست گام‌هایی است که به ارتقای زندگی مددجویان کمک می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: