کد خبر: 3873825
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
گروه سياست و اقتصاد ــ امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: اگر بخواهیم در مبارزه با بدی‌ها قوی شویم، باید همه با هم همراه بوده و برای ترویج خوبی‌‌ها نیز همین خواست همگانی لازم است.

مبارزه با مفاسد نیازمند خواست همگانی است

به گزارش ايكنا از قزوين، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوين، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار می شود، اظهار کرد: اگر بخواهیم در مبارزه با بدی‌ها قوی شویم، باید همه با هم همراه بوده و برای ترویج خوبی‌‌ها نیز همین خواست همگانی لازم است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه بسیاری از مسئولان کشور خدوم و سالم هستند، تأکید کرد: اگر یک مسئول هم خلافی را مرتکب شود، اتفاق خوبی نیست و همه باید فریادشان را محکم بر سر کسانی که خلافی را مرتکب می‌شوند، بلند کنند تا دست از مفسده بردارند.

وی با تأکید بر اینکه قدر مدیران لایق و شایسته را می‌دانیم، افزود: بسیاری از مدیران دلسوز، مؤمن و امانت‌دار هستند و همه مردم قدر آن‌ها را می‌دانند.

حضرت فاطمه(س) شجره طیبه برای اسلام است

این خطیب نمازجمعه با اشاره به ايام شهادت حضرت فاطمه (س) بيان کرد: حضرت فاطمه(س) شجره طیبه بابرکتی برای اسلام و شیعیان است؛ امام حسن(ع) می‌فرمایند حضرت فاطمه(س) خیلی ها را در دعایشان نام می بردند اما برای خودشان دعا نکردند و وقتی از ایشان علت این کار را سؤال کردم، فرمودند اول همسایه بعدا خودمان و این همان فرهنگ فاطمی است.

وی اضافه کرد: در مقابل فرهنگ فاطمی فرهنگی قرار دارد که از دورترین نقاط دنیا هواپیمای جنگی، بالگردها و سلاح‌های کشتار جمعی و ناوهای هواپیمابر برای جنگ، آشوب و فتنه را بسیج کرده‌ تا خون بریزد و ناامنی ایجاد کند در حالی که فرهنگ فاطمی می‌گوید اول باید دیگران به آسایش و راحتی برسند، سپس خودمان.

اراده خداوند از بين رفتن مشرکان است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خداوند اراده کرده است تا زمین را از وجود مشرکان، کفار و ستمکاران و متعدیان به حقوق مردم، پاک کند و زمین در اختیار اهل تقوا باشد.

وی در ادامه به قیام مردم عراق علیه سیاست‌های آمریکایی اشاره کرد و گفت: قیام مردم عراق سیلی محکمی به صورت مستکبرانی است که نمی‌خواهند کشورهای اسلامی آزادی، عزت، آرامش، پیشرفت و استقلال داشته باشند و این حرکت، بسیار ارزشمند است و ان‌شاءالله خداوند به حرکت آن‌ها برکت و عزت بیشتر بدهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: