کد خبر: 3962703
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۵
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین متشکل از ۵۰ دندانپزشک، به مدت ۱۰ روز در زندان مرکزی قزوین حضور پیدا کرده و اقدام به معاینه، کشیدن دندان، عصب‌کشی و ترمیم دندان کردند و با تلاش این گروه به‌صورت رایگان به ۵۰۰ نفر از زندانیان و خانواده‌هایشان خدمات دندانپزشکی ارائه شد.

خدمات دندانپزشکی گروه‌های جهادی در زندان مرکزی قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، علی فولیان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین، گفت: با حضور جهادگران سلامت بیش از ۵۰۰ تن از مددجویان زندان مرکزی قزوین خدمات پزشکی دریافت کردند. گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین متشکل از ۵۰ دندانپزشک، به مدت ۱۰ روز در زندان مرکزی قزوین حضور پیدا کرده و اقدام به معاینه، کشیدن دندان، عصب‌کشی، ترمیم دندان کردند و با تلاش این گروه به‌صورت رایگان به ۵۰۰ نفر از زندانیان و خانواد هایشان خدمات دندانپزشکی ارائه شد.

این مقام قضایی اظهار کرد: اقدام ارزشمند این گروه جهادی در کمک و مساعدت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان زندان که به هر دلیل دچار جرائم و آسیب اجتماعی شده‌اند، جلوه ایثار، جهاد و تفکر انقلابی، تحول و تأسی از بزرگان دین خداباوری و اخلاص است.

وی بیان کرد: ما برای برون‌رفت از مشکلات کشور به این‌گونه حرکت‌های جهشی و جهادی نیاز داریم. اگر می‌خواهیم سرمایه‌های اجتماعی را حفظ کنیم و اگر می‌خواهیم کشور از تمامی جهات توسعه پیدا کند نیازمند روحیه جهادی و انقلابی هستیم.

فولیان ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی توجه به این حرکت‌های جهادی در تمامی عرصه‌ها که به‌صورت خودجوش در سراسر کشور تشکیل شده‌اند ضروری است. گروه‌های جهادی امروزی می‌توانند با یک سازماندهی درست با عنوان جهاد سازندگی شکل جدیدی پیدا کنند و بسیاری از کارهای ناشدنی را در کشور انجام دهند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین ضمن بیان اینکه این‌گونه اقدامات جهادی باید مستمر باشد و ما هم حمایت خواهیم کرد، گفت: نقش ارزشمند گروه‌های جهادی و سازمان‌های مردم‌نهاد و ارتباط آنها با دستگاه قضایی در دوره تحول در دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه که بهمن‌ماه ۱۳۹۸ توسط ریاست معظم قوه قضاییه ابلاغ و تبیین گردیده و یکی از اولویت‌ها در حوزه پیشگیری از جرم و اصلاح و باز اجتماعی شدن مجرمین و حقوق عامه استفاده از این ظرفیت مهم گروه‌های جهادی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: