کد خبر: 3997012
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳
مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: مرمت خانه شهید چگینی به مساحت ۳۵۰ مترمربع واقع در خیابان تبریز در دست اقدام است.

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، محمداسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری، اظهار کرد: این سازمان با توجه به درخواست سازمان فرهنگی و ورزشی مبنی بر تهیه طرح مرمت خانه شهید چگینی در دستورکار خود قرار داده است.

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین ادامه داد: از ویژگی‌های مهم این پروژه می‌توان به انتقال شیوه زندگی و سیرت این شهید بزرگوار اشاره کرد نقش به سزایی در آشنایی اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل جوان با شیرمردی ها و در عین حال ساده زیستی ایشان دارد. همچنین این خانه-موزه می‌تواند مرکزی برای اشتراک گذاری میراث گرانبهای شهدا و ایثارگران با جامعه باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه، فضایی درخور و شایسته این شهید که معرف افکار والا و ابعاد مختلف زندگی ایشان باشد همان منزل پدری است که محل شکل گیری بسیاری از خاطرات این شهید در دوران نوجوانی و بزرگسالی بوده، پتانسیل فراوانی در جهت تبدیل شدن به موزه شهید چگینی را داراست.

به گزارش ایکنا، شهید چگینی، سی‌ام دی ۱۳۲۶، در شهرستان قزوین به دنیا آمد. پدرش غلامرضا و مادرش معصومه نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته مترجمی زبان عربی درس خواند. معاون اداره آموزش و پرورش بود. سال ۱۳۵۰ ازدواج کرد و صاحب ۲ پسر شد. دوازدهم شهریور ۱۳۶۰، در قزوین در حالی که عازم کلاس تدریس قرآن بود مورد سوء قصد منافقین کوردل قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای قزوین واقع است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: